Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
5938595
Nazwa
Procesor AMD Ryzen 9 3900X, 3.8GHz, 64 MB, BOX (100-100000023BOX)
Kategoria
Procesory
Producent
AMD
EAN
0730143309950

Cena

Cena brutto
2239.00

Gwarancja

Okres gwarancji
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Linia
Ryzen 9
Wersja opakowania
BOX
Załączone chłodzenie
Tak

Dane techniczne

Typ gniazda
Socket AM4
Liczba rdzeni
12
Liczba wątków
24
Częstotliwość taktowania procesora [GHz]
3.8
Częstotliwość maksymalna Turbo [GHz]
4.6
Zintegrowany układ graficzny
Nie posiada
Odblokowany mnożnik
Tak
Architektura [bit]
64
Proces technologiczny [nm]
7
Mikroarchitektura procesora
Zen 2
TDP [W]
105

Pamięć

Rodzaje obsługiwanej pamięci
DDR4-3200
Pamięć podręczna L1
12 x 32 KB (D)
12 x 32 KB (I)
Pamięć podręczna L2
6 MB
Pamięć podręczna L3
64 MB

Wyposażenie

Załączone wyposażenie
Chłodzenie Wraith Prism

Opis produktu

Procesory AMD Ryzen 9

Seria Ryzen 9 składa się z układów CPU stworzonych do zadań specjalnych. Zwiększona ilość rdzeni i wątków oraz wysoka częstotliwość taktowania gwarantuje ogromną wydajność, dostosowaną do najnowszych gier i najbardziej zaawansowanych narzędzi projektowych.

Wysokie osiągi

Trzecia generacja procesorów AMD Ryzen zapewnia lepszą przepustowość, więcej pamięci i wyższe prędkości zegara – wszystko po to, aby ustanowić zupełnie nowy standard dla układów CPU, montowanych w najwydajniejszych zestawach komputerowych.

Najnowsza technologia

Procesory AMD Ryzen 9 zostały przygotowane przy użyciu najnowszych technologii produkcyjnych, które pozwoliły uzyskać nie tylko podwyższoną wydajność, ale również doskonałą kulturę pracy, przy zachowaniu niskich poziomów generowanych temperatur. Twój komputer stanie się jeszcze efektywniejszy.

Interfejs PCIe 4.0

Po raz pierwszy możesz skorzystać z platformy z interfejsem PCIe 4.0. Pozwala on na obsługę najnowszych i najlepszych płyt głównych, nowej pamięci i niezwykle mocnych jednostek GPU. A wszystko to przy pełnej kontroli pracy układu w każdych warunkach.

Wydajne chłodzenie

Procesory AMD Ryzen 9 doskonale dostosowują się do aktualnego obciążenia. Zostały wyposażone w systemy chłodzenia składające się z nowych wentylatorów Wraith Prism z podświetlaną taśmą, które w każdych warunkach utrzymują temperatury na niskim poziomie.

Przesypiesz swój dysk!

Technologia AMD StoreMI pozwala na zwiększenie wydajności dysków twardych HDD oraz SSD, dzięki czemu system operacyjny i nowe gry uruchamiają się jeszcze szybciej!

Pełna kontrola

Narzędzie AMD Ryzen Master Utility oddaje do Twojej dyspozycji zbiór przydatnych opcji, dzięki którym dostosujesz taktowanie i wiele innych parametrów procesora. Wszystko po to, aby spełnił wszystkiego Twoje wymagania i potrzeby.

AMD GameCache

Nowa technologia wykorzystania pamięci podręcznej okażę się perfekcyjnym wsparciem podczas pracy na najwyższych obrotach i wykorzystaniu pełnego potencjału nowych gier z segmentu AAA. Od teraz będą one działały jeszcze lepiej.

Dostosuj wydajność swojego procesora

Układy z serii AMD Ryzen 9 korzystają z technologii Precision Boost 2, która pozwala na zwiększenie ich wydajności wtedy, gdy najbardziej tego potrzebujesz. Taktowanie wzrasta automatycznie, zgodne z aktualnym zapotrzebowaniem.

Overclocking na najwyższym poziomie

Chipset X570 i technologia Precision Boost Overdrive3 umożliwia jeszcze łatwiejsze podkręcanie zegarów procesora. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przeprowadzić cały proces overclockingu.