Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
5645586
Nazwa
Chłodzenie CPU Thermaltake Engine 17 Low-Profile (CL-P051-AL06SL-A)
Kategoria
Chłodzenie CPU
Producent
Thermaltake
EAN
4711246872646

Cena

Cena brutto
219.65

Gwarancja

Okres gwarancji
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Sposób montażu

Wertykalny

Konstrukcja chłodzenia pozwala na jego zamontowanie w pozycji wertykalnej, czyli pionowej. Dzięki temu, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w obudowie i umożliwia łatwe zarządzanie pozostałymi podzespołami. Wszystko to idzie w parze z wydajnym, sprawnym działaniem, opierającym się na odprowadzaniu ciepłego powietrza, a także pracy wentylatora, który chłodzi procesor. Odbywa się to w sposób bardzo cichy. Wertykalny sposób montażu nie ogranicza możliwości rozbudowy komputera o nowe podzespoły.

">Wertykalny (Pionowy)
Element kolorystyczny
Srebrny

Fizyczne

Wysokość [mm]
17
Szerokość [mm]
92
Głębokość [mm]
92
Waga [g]
205

Techniczne

Socket procesora
1150/1151/1155/1156/1200
Maksymalne TDP
150 W
Materiał podstawy

Aluminium

Radiator znajdujący się w zestawie chłodzenia został wykonany z aluminium, a więc z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ wszelkiego rodzaju czynników szkodliwych. Zapewnia również wysoką efektywność odprowadzania ciepłego powietrza, gromadzącego się podczas realizacji wielu zaawansowanych operacji. Aluminium jest także materiałem, który w znaczny sposób wpływa na żywotność chłodzenia. Dzięki temu, urządzenie może funkcjonować przez długi czas na maksymalnych obrotach.

">Aluminium
Podświetlenie

Oświetlenie LED

Zestaw został wyposażony we wbudowany diody LED, które gwarantują atrakcyjne efekty świetlne podczas działania komputera. Oświetlenie obsługuje synchronizację z płytą główną. Dzięki temu, użytkownik może w dowolny sposób skonfigurować jego działanie i cieszyć się efektywnym wyglądem swojego komputera. Istnieje możliwość wyboru koloru oświetlenia, a także wprowadzania różnego rodzaju efektów. Wszystko to pozwala zdecydowanie uatrakcyjnić posiadany zestaw, zwłaszcza gdy boczny panel obudowy komputera jest oszklony.

">Tak

Ciepłowody

Ilość ciepłowodów
Nie posiada
Średnica ciepłowodów
Nie dotyczy

Wentylator

Ilość wentylatorów

1 wentylator

Zestaw został wyposażony w dużych rozmiarów wentylator, który pozwala na skuteczne obniżanie generowanych temperatur. Wykonanie łopatek i obudowy przekłada się na niezwykle efektywną pracę, niezależnie od generowanego obciążenia. Dzięki temu, wentylator dobrze sprawdzi się podczas chłodzenia urządzeń należących do różnych kategorii – nie tylko tych uniwersalnych, ale także wykorzystywanych do obsługi bardziej zaawansowanych operacji, na przykład w komputerach biznesowych czy też biurowych.

">1
Średnica wentylatora

Średnica 120 mm

Zestaw chłodzenia składa się z radiatora i wentylatora o średnicy wynoszącej 120 mm. Gwarantuje to bardzo wydajne odprowadzanie ciepłego powietrza, przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Wiatrak tej wielkości sprawdzi się w komputerach o wysokiej mocy obliczeniowej, wykorzystywanych między innymi do obsługi gier czy też programów profesjonalnych. Poza dużą średnicą, wentylator wyróżnia się wykonaniem ze specjalnie dobranych materiałów, charakteryzujących się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną.

">120 mm
Maksymalna prędkość obrotowa
2500 obr./min.
Przepływ powietrza [CFM]
8.84
Maksymalny poziom hałasu
23 dBA
Żywotność

Żywotność 50000

Zestaw z powodzeniem może być montowany w komputerach wyróżniających się wysoką wydajnością, wykorzystywaną podczas obsługi szczególnie zaawansowanych programów oraz gier. Poza efektywnym odprowadzaniem ciepła, chłodzenie wyróżnia się także sporą żywotnością, wynosząca 50 tysięcy godzin. Przygotowana konstrukcja została oparta na elementach wysokiej jakości, dlatego całość jest odporna na wpływ wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych, takich jak wysokie temperatury oraz generowane drgania.

">50 000 h

Opis produktu

Engine 17 1U Low-Profile CPU Cooler

Thermaltake Engine 17 to niskoprofilowe chłodzenie CPU do procesorów Intel typu LGA 1150/1151/1155/1156. Jedyne 17mm wysokości i kompaktowy wentylator PWM 60mm, jest również doskonałym wyborem dla małych aplikacji. Unikalna metaliczna konstrukcja (metalowe ostrza i lamele) z miedzianą podstawą gwarantują wyjątkowo cichą, a jednocześnie wydajną pracę.