Płyta główna w rozmiarze Micro ATX pasuje do obudów komputerowych typu Midi Tower, Micro Tower, Mini Tower i Full Tower. Ten rozmiar płyty głównej to pomniejszony format ATX i dysponuje zazwyczaj mniejszą liczbą złącz i portów niż format ATX, ale za to może być stosowany w kompaktowych obudowach komputerowych.
Ten model płyty głównej wyposażono w chipset Intel H310. Jest to rozwiązanie dedykowane do procesorów Intel Coffee Lake. Chipset H310 jest chętnie wybierany przede wszystkim do budżetowych konfiguracji oraz w sytuacji, gdy procesor lub karta graficzna nie będą podkręcane.
Płyta główna z socketem 1151 Coffee Lake będzie kompatybilna wyłącznie z procesorami z serii Coffee Lake marki Intel. Podstawka LGA 1151 Coffee Lake to zmodyfikowany socket 1151, który dostosowano pod względem energetycznym tak, by mógł zasilać nowszą generację procesorów.
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.
Na płycie głównej zastosowano dwa sloty na pamięć RAM, co oznacza, że możliwe będzie zastosowanie dwóch kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Dwa sloty RAM pozwolą na zamontowanie wystarczającej ilości pamięci do pracy biurowej i codziennej rozrywki.
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowany chipset dźwiękowy Realtek ALC 887, dzięki czemu można będzie zrezygnować z zakupu odrębnej karty dźwiękowej. To ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, które pozwala zredukować koszty zakupu komputera. Chipset Realtek ALC 887 jest powszechnie stosowany w licznych płytach głównych z różnych półek cenowych i dobrze oceniany przez użytkowników.
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Główne zalety DDR4 w stosunku do DDR3 obejmują wyższą gęstość modułów, niższe wymagania dotyczące napięcia, w połączeniu z wyższą szybkością przesyłania danych.
Doświadcz najszybszego transferu danych z prędkością 5 Gb / s dzięki USB 3.1 Gen 1 - najnowszy najnowszy standard łączności. Zbudowany w celu łatwego łączenia z komponentami i urządzeniami następnej generacji, USB 3.1 Gen 1 przesyła dane 10 razy szybciej i jest zgodny wstecz z poprzednimi komponentami USB 2.0.