Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.
Procesor dysponuje fabrycznym, podstawowym zestawem chłodzącym. To rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z zakupu oddzielnego chłodzenia i zredukować wydatki. Fabryczne chłodzenie znajduje się w opakowaniu wraz z procesorem i zapewnia wystarczające parametry do codziennych zastosowań. Stosowanie chłodzenia z zestawu polecane jest szczególnie w komputerach domowych i biurowych.
Procesor jest kompatybilny z płytami głównymi, które wyposażono w podstawkę AM4. To parametr pozwalający zweryfikować kompatybilność procesora z płytą główną. Socket AM4 to gniazdo procesora zaprojektowane dla licznych jednostek marki AMD. Podstawka AM4 obsługuje pamięć DDR4 i dysponuje 1331 pinami.
Procesor wyposażono w zintegrowany układ graficzny AMD Radeon Vega 3, który jest jednostką o podstawowej wydajności. Zintegrowana karta graficzna Radeon Vega 3 sprawdzi się więc w komputerach biurowych i domowych, a w szczególności w konfiguracjach budżetowych do mniej wymagających zastosowań.
Mnożnik tego procesora jest zablokowany, a to oznacza, że jednostka ta nie jest dedykowana do podkręcania. Procesor ten ma ściśle określone parametry, a zakres jego taktowania nie przekroczy zadeklarowanych wartości, dlatego tym dokładniej należy im się przyjrzeć. Procesory bez odblokowanego mnożnika są polecane do większości zastosowań za wyjątkiem komputerów dla entuzjastów podkręcania.
Procesor oparto o nowoczesną mikroarchitekturę Zen, dzięki czemu przewyższa on porównywalne jednostki poprzedniej generacji pod względem wydajności nawet o 40%. Procesory z mikroarchitekturą Zen świetnie sprawdzają się zarówno w pracy jednowątkowej, jak i w bardziej zaawansowanych operacjach.
Deklarowany poziom TDP dla tego procesora wynosi 35 W, co oznacza, że jest to jednostka energooszczędna, która nie wymaga szczególnie zaawansowanego chłodzenia. Współczynnik TDP (Thermal Design Power) pozwala oszacować ciepło emitowane przez procesor oraz zorientować się, jakie chłodzenie należy zastosować. Procesor o współczynniku TDP wynoszącym 35 W będzie odpowiednim wyborem do podstawowych zastosowań oraz do energooszczędnych konfiguracji.