Obudowa komputerowa typu Full Tower to bardzo duża konstrukcja przeznaczona dla serwerów oraz profesjonalnych układów. Jej przestrzeń wewnętrzna umożliwia instalację wielu zróżnicowanych podzespołów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować dwie karty graficzne, czy kilka dysków twardych. Zdecydowaną zaletą obudowy Full Tower jest doskonały system chłodzenia. To znakomity wybór dla użytkowników, którzy poszukują zaawansowanych rozwiązań i często wymieniają elementy konfiguracji sprzętowej.
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
Wybierając sprzęt komputerowy, należy sprawdzić, czy standard płyty głównej będzie kompatybilny z obudową. W przypadku konstrukcji e-ATX mamy do czynienia z układem o relatywnie dużych rozmiarach. Użytkownicy muszą więc sięgnąć po większą, a zarazem uniwersalną obudowę, która pozwoli na montaż wszystkich niezbędnych podzespołów. Mogą być to zarówno komponenty przeznaczone do pracy biurowej, jak i zaawansowane jednostki, które zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki i pozwolą na zabawę przy najnowszych grach.
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
Obudowa komputerowa, która pozwoli na instalację układu chłodzenia CPU o wysokości do 18.5 cm sprawdzi się idealnie przy budowie konfiguracji komputerowej o wielu zastosowaniach. Dzięki takiej konstrukcji będziesz mógł dobrać kompatybilne modele wentylatorów o różnych parametrach. Wśród nich znajdziesz zarówno proste układy przeznaczone do chłodzenia urządzeń biurowych, jak i te bardziej zaawansowane, które znajdziemy w jednostkach dla miłośników wirtualnej rozrywki, czy użytkowników profesjonalnych.
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
Obudowa wyposażona w złącze USB 3.1 typu C to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Niekwestionowanym atutem tego standardu komunikacji jest wysoka szybkość przesyłu danych. Dzięki temu możesz liczyć na błyskawiczną wymianę plików pomiędzy dyskiem twardym komputera a pamięcią zewnętrzną. Ponadto szybko naładujesz smartfona, a także podłączysz wiele innych sprzętów o różnym przeznaczeniu. To uniwersalna metoda, która znajdzie szerokie zastosowanie zarówno w pracy biurowej, jak i domowym komputerze.
Elastyczność dla indywidualnych wymagań Odizolowana tacka płyty głównej to możliwość dostosowania obudowy do indywidualnych wymagań. Może być także przydatna jako platforma testowa. Płytę można umieścić na trzech różnych wysokościach lub zainstalować wzdłuż lewego panelu w układzie odwróconym oraz ze zmianą kierunku przepływu powietrza. Jest kompatybilna także z płytami głównymi E-ATX i XL-ATX.
Niezrównane chłodzenie i cisza Trzy, fabrycznie zainstalowane wentylatory Silent Wings 3 140mm PWM pracują praktycznie bezgłośnie. Są wyposażone w płynny, 6-polowy silnik, łożysko hydrodynamiczne i zoptymalizowane aerodynamicznie łopatki. Specjalnie zaprojektowana rama o lejkowatym kształcie posiada wloty generujące wysokie ciśnienie powietrza.
Mnóstwo miejsca na Twoje konfiguracje Opcji instalacji komponentów jest wiele, dzięki możliwości przeniesienia pojedynczych slotów HDD. Obudowa wspiera do 5 slotów HDD i do 10 slotów SSD oraz 2 napędy optyczne. Praktyczne zaślepki ukryją niewykorzystane sloty HDD i pomogą utrzymyć porządek w obudowie. Umożliwia to stworzenie systemów, tak indywidualnego, jak Ty sam.
Zapewnia więcej możliwości Osłona zasilacza oferuje różnorodne rozwiązania - nie tylko posłuży do ukrycia zasilacza i utrzymania zestawu w porządku. Płyty pokrywy można odłączać oddzielnie, dzięki czemu można zainstalować wentylator lub dysk SSD na górnej części osłony zasilacza i pozostawić wystarczająco dużo miejsca na radiator z przodu.
Cicha koncepcja od ekspertów ciszy Błyskotliwa koncepcja Dark Base Pro 900 rev. 2 jest idealna dla ekstremalnych wymagań przetaktowanych systemów i super-cichych komputerów chłodzonych cieczą. Zmieści aż 7 dodatkowych wentylatorów, 4 radiatory i posiada wyciszone otwory wentylacyjne w wielu miejscach obudowy, aby zapewnić ultra-efektywny przepływ powietrza. Tworzenie oddzielnych stref chłodzenia Osiem złącz wentylatora PWM jest podzielonych na dwie linie, a każda z nich może być przełączana pomiędzy trybem Cisza i Wydajność. Umożliwia to utworzenie dwóch stref chłodzenia, które mogą być sterowane za pomocą przełącznika na przednim panelu. Jeśli chcesz, aby wszystkie wentylatory pracowały z tą samą prędkością, możesz przełączyć oba kanały na ten sam tryb.