Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
439957
Nazwa
Chłodzenie CPU Cooler Master TX3 Evo (RR-TX3E-22PK-R1)
Kategoria
Chłodzenie CPU
Producent
Cooler Master
EAN
884102013652

Cena

Cena brutto
109.12

Gwarancja

Okres gwarancji
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Sposób montażu

Wertykalny

Konstrukcja chłodzenia pozwala na jego zamontowanie w pozycji wertykalnej, czyli pionowej. Dzięki temu, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w obudowie i umożliwia łatwe zarządzanie pozostałymi podzespołami. Wszystko to idzie w parze z wydajnym, sprawnym działaniem, opierającym się na odprowadzaniu ciepłego powietrza, a także pracy wentylatora, który chłodzi procesor. Odbywa się to w sposób bardzo cichy. Wertykalny sposób montażu nie ogranicza możliwości rozbudowy komputera o nowe podzespoły.

">Wertykalny (Pionowy)
Element kolorystyczny
Czarny

Fizyczne

Wysokość [mm]
136
Szerokość [mm]
79
Głębokość [mm]
90
Waga [g]
306

Techniczne

Socket procesora
1150/1151/1155/1156/1200
1356

Socket 775

Zestaw chłodzenia został przystosowany do komputerów z różnych kategorii sprzętowych, wykorzystywanych nie tylko w domach, ale również w firmach i biurach. Zamontować można go przy procesorach Intela, opartych między innymi na jądrach Prescott, Cedar Mill, Gallatin, Smithfield, Presier i Conroe, a także dysponujących gniazdem 775. Dzięki temu, zestaw sprawdzi się przy wybranych układach Intel Core 2, Xeon, Pentium 4 czy też Celeron D. Zapewni skuteczne utrzymanie temperatur na optymalnym poziomie.

">775
AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1
AM4
Maksymalne TDP
77 W
Materiał podstawy
Aluminium + Miedź
Podświetlenie
Nie

Ciepłowody

Ilość ciepłowodów

3 ciepłowody

Skuteczne odprowadzanie ciepła z podzespołu gwarantują 3 wysokiej jakości rurki grzewcze, które zostały wykonane ze specjalnie dopasowanych materiałów. Zastosowana konstrukcja chłodzenia zapewnia wysoką efektywność działania, także wówczas, gdy realizowane są szczególnie wymagające zadania, w trakcie których wykorzystywana jest pełna moc komputera. Dzięki temu, zestaw chłodzenia może zostać zamontowany w maszynach gamingowych, a także w komputerach do obsługi oprogramowania profesjonalnego.

">3
Średnica ciepłowodów
6 mm

Wentylator

Ilość wentylatorów

1 wentylator

Zestaw został wyposażony w dużych rozmiarów wentylator, który pozwala na skuteczne obniżanie generowanych temperatur. Wykonanie łopatek i obudowy przekłada się na niezwykle efektywną pracę, niezależnie od generowanego obciążenia. Dzięki temu, wentylator dobrze sprawdzi się podczas chłodzenia urządzeń należących do różnych kategorii – nie tylko tych uniwersalnych, ale także wykorzystywanych do obsługi bardziej zaawansowanych operacji, na przykład w komputerach biznesowych czy też biurowych.

">1
Średnica wentylatora

Średnica 92 mm

Wentylator zastosowany w zestawie chłodzenia wyróżnia się średnicą wynoszącą 92 mm. Dzięki temu, może zostać zamontowany w nieco mniejszych komputerach. Jednocześnie gwarantuje wysoką skuteczność odprowadzania ciepłego powietrza, także w sytuacji, w której wykorzystywana jest pełna moc podzespołów. Co równie istotne, wentylator 92 mm wyróżnia się wysoką kulturą pracy – jego praca jest cicha i stabilna. W połączeniu z zastosowanym wentylatorem, zapewnia utrzymanie temperatur na niskim poziomie.

">92 mm
Maksymalna prędkość obrotowa
2200 obr./min.
Przepływ powietrza [CFM]
43.1
Maksymalny poziom hałasu
30 dBA
Żywotność

Żywotność 40000

Zamontowane łożysko, rurki cieplne, obudowa i wentylator przekładają się na żywotność systemu chłodzenia wynoszącą 40 tysięcy godzin. Pozwala to na wykorzystanie go w różnych warunkach i komputerach. Także tych wyróżniających się bardzo wydajnymi podzespołami, które pozwalają na obsługę najbardziej zaawansowanych programów. Długa żywotność została osiągnięta także poprzez użyte materiały konstrukcyjne, dobrze sprawdzające się w warunkach zwiększonej temperatury, a także sporego obciążenia.

">40 000 h

Opis produktu

Hyper TX3 EVO to chłodzenie procesorów marki Cooler Master, konstrukcja urządzenia oparta jest na systemie aluminiowych finów. Żeberka coolera schładzane są natomiast przez 92 mm wentylator PWM o zakresie pracy 800 - 2200 obr./min, który został zbudowany w oparciu o łożysko Long Life Sleeve Bearing. Fabrycznie urządzenie jest gotowe do zamontowania na platformach z procesorami oraz Intel Socket: LGA 1366 / 1156 / 1155. AMD Socket: FM1 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2.