Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
4199412
Nazwa
Płyta grzewcza Amica PI6540PTU
Kategoria
Płyty do zabudowy
Producent
Amica
EAN
59060062355468

Cena

Cena brutto
879.20

Gwarancja

Okres gwarancji
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Rodzaj płyty
Indukcyjna

Fizyczne

Wysokość [cm]
5.5
Szerokość [cm]
57.6
Głębokość [cm]
51.8
Kolor płyty
Czarny
Waga [kg]
10.5
Wykonanie płyty
Inne

Płyta

Ilość pól grzejnych
4
Łączenie pól grzejnych
Nie
Rodzaj rusztu
Nie dotyczy

Techniczne

Sterowanie
Elektroniczne
Funkcje dodatkowe
Pole Booster
Timer
Komunikacja
Wyświetlacz
Zastosowane technologie
ChildLock
Power
Pro Baby System
Moc całkowita [W]
7400
Rodzaj zasilania
1-fazowa (230V)
3-fazowa (400V)
Multi-fazowa (230V lub 400V)
Rodzaj instalacji gazowej
Nie dotyczy

Opis produktu

Nowoczesny design i wysoka jakość wykonania

Chcesz gotować zdrowo i szybko? W takim razie indukcyjna płyta grzewcza marki Amica z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na dużą innowacyjność oraz wysoką jakością wykonania. Została wykonana przy użyciu starannie wyselekcjonowanych materiałów o bardzo dobrych parametrach technicznych, dzięki czemu będzie doskonale spełniać swoje funkcje przez bardzo długi czas, zapewniając Ci wygodę i bezpieczeństwo podczas przyrządzania codziennych posiłków.
Uwagę zwraca również design wspomnianej płyty. Prostą i minimalistyczną konstrukcję o czarnej barwie cechuje duża uniwersalność. Doskonale wpisuje się ona w wystrój zarówno klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych kuchni. Świetnie pasuje do wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Ta propozycja z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie eleganckie, a jednocześnie funkcjonalne rozwiązania.

Łatwość montażu oraz intuicyjna obsługa

Warto zwrócić uwagę na fakt, że płyta Amica nie sprawia większych trudności w montażu. Poradzisz sobie z instalacją, nawet nie posiadając specjalistycznych umiejętności ani fachowej wiedzy. Wspomniany proces znacznie ułatwia mechanizm PowerChoice. To Ty zdecydujesz, jaką moc ma Twoje urządzenie. Dzięki temu możesz z łatwością dopasować poszczególne parametry do wymogów instalacji elektrycznej w swoim domu czy mieszkaniu, a także do indywidualnych potrzeb czy preferencji.
Istnieją cztery opcje mocy: 2,8 kW, 3,7 kW, 6,0 kW lub 7,4 kW. Wybór poszczególnych wartości jest na tyle duży, że bez trudu znajdziesz wariant idealny dla siebie. Obsługa urządzenia również nie nastręczy Ci najmniejszych problemów. Ustawienie temperatury grzania, a także sterowanie innymi parametrami sprzętu jest banalnie proste. Wszystkie przyciski zostały czytelnie oznakowane. W mgnieniu oka zorientujesz się, jaki guzik odpowiada za zmniejszenie czy zwiększenie mocy albo uruchomienie danej funkcji.

Szybsze przygotowywanie rodzinnych posiłków

Płyta grzewcza Amica została zaprojektowana z myślą o osobach zabieganych i zapracowanych, które nie mają zbyt wiele czasu na przygotowywanie posiłków. Teraz przyrządzenie obiadu stanie się prawdziwą przyjemnością. Dlaczego? Nie musisz stać przy garnkach z zegarkiem w ręku i sprawdzać, czy dana potrawa na pewno jest już gotowa. Urządzenie pozwala na zaprogramowanie czasu potrzebnego na obróbkę termiczną poszczególnych produktów.
Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim większą wygodę oraz dużą oszczędność czasu. Dla każdego pola grzewczego możesz ustawić osobny timer. Po upływie określonego wcześniej czasu sprzęt przestanie działać, a specjalny sygnał dźwiękowy poinformuje Cię o tym, że proces przygotowywania danej potrawy dobiegł końca, a posiłek jest można już podawać. Koniec z ciągłym pilnowaniem godziny i frustracją.

Funkcja podtrzymywania ciepła wewnątrz garnka i mechanizm Booster

Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim większą wygodę oraz dużą oszczędność czasu. Dla każdego pola grzewczego możesz ustawić osobny timer. Po upływie określonego wcześniej czasu sprzęt przestanie działać, a specjalny sygnał dźwiękowy poinformuje Cię o tym, że proces przygotowywania danej potrawy dobiegł końca, a posiłek jest można już podawać. Koniec z ciągłym pilnowaniem godziny i frustracją.
A jeśli któryś z domowników nie zjawi się o umówionej porze, możesz wykorzystać funkcję podtrzymywania wysokiej temperatury wewnątrz garnka. Dania nie ostygnie zbyt szybko i wszyscy spóźnialscy zjedzą ciepłe, smaczne danie. Ciągłe odgrzewanie potraw to już przeszłość. Płyta grzewcza sygnowana logiem marki Amica wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom i dostosowuje się do nich tak, by zapewnić Ci pełen komfort.

Zabezpieczenia przed poparzeniem

Płyta grzewcza Amica posiada dodatkowo system specjalnych zabezpieczeń. Ta informacja z pewnością ucieszy rodziców małych dzieci czy właścicieli czworonogów. Najmłodsi domownicy nie zrobią sobie krzywdy podczas zabawy. Nie włączą też urządzenia, co znacznie zminimalizuje ryzyko nieszczęśliwych wypadków, na przykład w postaci pożaru. Psy i koty również nie uzyskają dostępu do kuchenki. Na czym polega zasada działania wspomnianego systemu?
Specjalistyczny sensor sprawia, że płyta grzewcza przez cały czas pozostaje zimna. Temperatura wzrasta jedynie wewnątrz garnka i przyrządzanej w danym momencie potrawy, co w zasadzie eliminuje ryzyko przypadkowego poparzenia podczas przyrządzania bądź serwowania posiłków.