Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak również domowych i dla graczy.
Chipset AMD X470 zadebiutował wraz z procesorami AMD Ryzen drugiej generacji. Oferuje wszechstronne opcje łączności oraz pozwala na konfiguracje z dwiema kartami graficznymi, stąd też jest to idealny wybór dla overclockerów i majsterkowiczów, którzy poszukują jak najlepszej wydajności podczas rozgrywki i pracy.
Płyta główna z socketem AM4 jest kompatybilna z konsumenckimi procesorami AMD z serii Ryzen począwszy od serii Ryzen 1000 aż do Ryzen 5000, procesorami AMD Athlon oraz 7. generacją serii A. Socket AM4 współpracuje z szybkimi pamięciami DDR4, zapewnia obsługę magistrali PCIe 4.0 oraz natywną obsługę SuperSpeed USB 10 Gb/s.
Macierz polegająca na połączaniu ze sobą dwóch lub więcej dysków, której główną korzyścią jest przyspieszenie zarówno zapisu jak i odczytu w porównaniu do pojedynczego dysku. Dodatkowo cała przestrzeń połączonych dysków będzie widziana w systemie jako jedna całość. Warto pamiętać, że przy zastosowaniu tego rozwiązania najlepiej jest użyć dysków o jednakowej pojemności, gdyż ostateczna pojemność całej macierzy jest wyznaczana przez najmniejszy dysk.
Macierz polegająca na połączaniu ze sobą dwóch lub więcej dysków, gdzie połowa dysków zawiera dane, a druga połowa jest ich dokładną kopią. Dzięki temu jesteśmy zabezpieczeni w przypadku awarii jakiegokolwiek dysku. Warto pamiętać, że przy zastosowaniu tego rozwiązania najlepiej jest użyć dysków o jednakowej pojemności, gdyż ostateczna pojemność całej macierzy jest wyznaczana przez najmniejszy dysk.
Macierz składająca się z min. czterech dysków, będąca połączeniem korzyści jakie daje nam RAID 1, czyli klonowanie dysków i bezpieczeństwo danych oraz RAID 0 - przyśpieszenie zapisu i odczytu danych. Warto pamiętać, że przy zastosowaniu tego rozwiązania najlepiej jest użyć jednakowych dysków, gdyż ostateczna pojemność całej macierzy jest wyznaczana przez najmniejszy dysk, a szybkość zapisu przez najwolniejszy.
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.
Ten model płyty głównej został wyposażony w zintegrowany chipset dźwiękowy 1220, który zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku. Płyta główna ze zintegrowanym chipsetem dźwiękowym może być dobrą alternatywą dla zakupu odrębnej karty dźwiękowej. To ekonomiczne rozwiązanie, które jednak zagwarantuje bardzo dobre parametry i świetnie sprawdzi się nie tylko podczas pracy przy komputerze, ale też w trakcie słuchania muzyki.
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.
Na tej płycie głównej znajdują się dwa pełnowymiarowe gniazda rozszerzeń PCI Express x16, dzięki czemu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch kart rozszerzeń, które wymagają zasilania z PCI Express x16. Planując wydajną konfigurację PC z dwoma wydajnymi kartami graficznymi, można zdecydować się właśnie na płytę główną z dwoma gniazdami rozszerzeń tego typu.
Korzystaj z szybkich i nowoczesnych dysków SSD podłączanych do złącza M.2. Na tej płycie głównej znajdują się dwa sloty M.2, a dzięki temu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch dysków SSD o dowolnej pojemności. Dyski podłączane są krawędziowo, bezpośrednio do płyty głównej, ich wymiary są zminimalizowane, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca wewnątrz obudowy.
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Płytę główną wyposażono w złącze USB 3.2 Gen 2, wcześniej nazywane również USB 3.1 lub USB 3.1 Gen 2, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 10 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.