Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
4144007
Nazwa
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW
Kategoria
Oczyszczacze powietrza
Producent
Sharp
EAN
4974019934945

Cena

Cena brutto
1999.00

Gwarancja

Okres gwarancji
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Informacje podstawowe

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia
28 m2
Wydajność

Wydajność 240 m3/h

Parametr ten określa ilość powietrza, jaka w ciągu godziny może zostać przefiltrowana przez oczyszczacz działający z maksymalną mocą. Jeśli wartość ta sięga 240 m3/h, urządzenie można zainstalować w domach, mieszkaniach, a także pomieszczeniach biurowych o określonej kubaturze. Przed wyborem konkretnego modelu, należy poznać wymiary wnętrza, w którym będzie pracować. Dzięki temu cyrkulacja powietrza zawsze będzie przebiegała w optymalnych warunkach, a oczyszczacz idealnie spełni swoje zadania.

">240 m3/h
Filtry

Filtry HEPA

Filtry HEPA (ang. High Efficiency Particulate Air) w oczyszczaczach powietrza z bardzo wysoką skutecznością eliminują najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń. To zasługa specjalnych włókien z kompozytu poliestrowo-szklanego, a także dużej powierzchni absorbującej. Tak wyposażone modele sprawdzą się idealnie w domach alergików, astmatyków oraz wszystkich osób o obniżonej odporności na infekcje dróg oddechowych. Filtr HEPA usuwa pyły zawieszone m.in. PM10, PM2,5, PM1, roztocza kurzu, pyłki, grzyby, bakterie, wirusy.

">HEPA

Filtr węglowo-krzemionkowy

Filtry węglowe stosowane w oczyszczaczach powietrza składają się z granulek węgla aktywnego, które doskonale wiążą szkodliwe cząsteczki. Do ich głównych zadań należy usuwanie zanieczyszczeń gazowych takich jak jak dym papierosowy czy lotne związki organiczne. LZO to substancje niezwykle groźne dla zdrowia, toksyczne, drażniące, rakotwórcze, które mogą dostać się do pomieszczenia przez otwarte okna, czy wentylację lub być emitowane w zamkniętych pomieszczeniach z farb i klejów (np. formaldehyd) czy elementów wyposażenia wnętrz. Filtr węglowy neutralizuje także przykre zapachy wyczuwalne nawet w niewielkich stężeniach. Filtry węglowo-krzemionkowe natomiast, zostały wzbogacone o żel krzemionkowy, który dodatkowo wychwytuje tlenki azotu oraz siarki, które występują głównie w obszarach o dużym natężeniu ruchu pojazdów silnikowych. Dlatego też oczyszczacze z tego rodzaju filtrem polecane są do pomieszczeń zlokalizowanych w dużych miastach.

">Węglowo-krzemionkowy

Filtr wstępny

Podstawowym zadaniem filtra wstępnego jest zatrzymywanie największych cząsteczek zanieczyszczeń. Mogą być to pyłki kwiatów, kurz, czy sierść zwierząt. Substancje te są niezwykle niebezpieczne dla alergików. Dobrą praktyką jest regularne czyszczenie filtra, co sprawi, że pozostałe elementy urządzenia również będą pracować z nienaganną sprawnością. Warto pamiętać, że filtr wstępny może być myty w wodzie. Właściwe użytkowanie oczyszczacza powietrza ma decydujący wpływ na jego żywotność i efektywne działanie.

">Wstępny
Kolor
Biały

Dane techniczne

Minimalna głośność
19 dB
Maksymalna głośność
46 dB
Moc
24 W

Funkcje

Jonizacja
Tak
Nawilżanie
Tak
Lampa UV
Nie
Wskaźnik jakości powietrza
Tak
Higrostat
Tak
Tryb automatyczny
Tak
Tryb nocny
Tak
Timer
Tak
Aplikacja mobilna
Nie
Wskaźnik zużycia filtrów
Tak
Blokada rodzicielska
Tak

Dane fizyczne

Szerokość [cm]
34.5
Głębokość [cm]
26.2
Wysokość [cm]
63.1
Waga [kg]
9.2

Opis produktu

Efektywny nadmuch

Maksymalny nadmuch powietrza przy wyłączonej funkcji nawilżania to 240 m³/h

Programy czyszczenia powietrza

Specjalne programy, pozwalające usunąć alergeny z pomieszczenia – takie jak kurz i pyłki, dzięki czemu powietrze staje się przyjazne dla alergików.

Cicho i spokojnie

Dzięki niskiemu poziomowi szumów oraz wyświetlaczowi, który można wyłączyć, oczyszczacze powietrza Sharp są znakomitym rozwiązaniem do sypialni, które pozwala oczyścić powietrze, zapewniając spokój podczas snu.

System Plasmacluster Ion

Inteligentny system opatentowany przez firmę Sharp, który pomaga usuwać przykre zapachy, alergeny, bakterie, 99% wirusów a nawet roztocza unoszące się w powietrzu w całym pomieszczeniu. Dzięki temu Twój dom będzie pełen świeżego i czystego powietrza.

System czujników

Zainstalowane w oczyszczaczach czujniki zapewniają precyzyjny pomiar temperatury, poziomu wilgotności, ilości kurzu i obecności niepożądanych zapachów w pomieszczeniu. Dzięki nim praca urządzenia dostosowywana jest do panujących warunków w sposób optymalny.

Czyste powietrze

Oczyszczacze Sharp emitują jony, które otaczają szkodliwe cząstki i dezaktywują je, czyniąc powietrze czystym i rześkim.