Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
4142786
Nazwa
Kieszeń DIREFOX DIREDRIVE - kieszeń na napęd ODD
Kategoria
Kieszenie na dyski
Producent
DIREFOX
EAN
5903246876024

Cena

Cena brutto
60.63

Gwarancja

Okres gwarancji
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta

Podstawowe

Kolor
Czarny

Charakterystyka

Rodzaj
Kieszeń zewnętrzna
Ilość montowanych dysków
1
Rodzaj materiału
Tworzywo sztuczne
Interfejs obudowy
USB 3.0
USB-C
Wielkość dysku [cale]
2.5

Techniczne

Interfejs dysku
SATA

Opis produktu

DIREDRIVE

Obudowa DIREDRIVE pozwala szybko i łatwo zbudować w pełni funkcjonalny napęd optyczny. Jej prosty i nowoczesny design zapewnia doskonałą estetykę, a wysoka jakość zastosowanych materiałów i podzespołów gwarantuje trwałość i komfort użytkowania. Niska waga oraz zintegrowana konstrukcja sprawiają, że napęd zbudowany z wykorzystaniem obudowy DIREDRIVE jest niezwykle poręczny i mobilny. Obudowa DIREDRIVE stanowi idealne uzupełnienie kieszeni DIREBAY.

WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA

Obudowa DIREDRIVE wykonana jest z twardego, wytrzymałego, a jednocześnie przyjemnego w dotyku tworzywa. Dzięki temu jest trwała, lekka i dobrze chroni napęd przed uszkodzeniami. Precyzja wykonania gwarantuje pewny i stabilny montaż napędu, a wysoka jakość materiałów pozwala na wielokrotne używanie bez obaw o zużycie lub połamanie jakichkolwiek elementów.

BEZPIECZEŃSTWO

Dobre wykonanie i precyzyjne dopasowanie elementów obudowy DIREDRIVE gwarantuje jej odporność na wstrząsy. Jest to niezwykle istotne, ponieważ podczas pracy napędu optycznego wytwarzane są dość silne wibracje. Dobrą amortyzację zapewniają dodatkowo gumowe nóżki, które jednocześnie stabilizują i zabezpieczają obudowę przed przemieszczaniem się.

OBSŁUGA WSZYSTKICH NAPĘDÓW SLIM

Niewątpliwą zaletą obudowy DIREDRIVE jest to, że możemy zamontować w niej dowolny napęd optyczny z interfejsem SATA. Może to być CD, DVD, BLUE-RAY, a także napędy typu COMBO takie jak CD-RW i DVD-RW. Zaawansowany chipset zapewnia poprawną i wydajną pracę z każdym typem odtwarzacza. Maksymalna wysokość montowanego napędu to 9,5mm.

PROSTY BEZNARZĘDZIOWY MONTAŻ

Montaż napędu w obudowie DIREDRIVE jest wyjątkowo prosty i szybki. Sprowadza się jedynie do jego wsunięcia i założenia przedniego panelu. Nie potrzebne są do tego żadne narzędzia.

DEMONTAŻ ISTNIEJĄCEGO UCHWYTU

Większość napędów optycznych posiada dodatkowy uchwyt do przykręcania ich w notebooku. W obudowie DIREDRIVE nie jest on potrzebny, ponieważ posiada ona własne elementy mocujące i ryglujące. Przed montażem napędu należy pamiętać o zdemontowaniu tego uchwytu. Można go później wykorzystać przy montażu kieszeni DIREBAY w notebooku.

ZACZEPY MOCUJĄCE

Wewnątrz obudowa DIREDRIVE posiada dwa odpowiednio umiejscowione i wyprofilowanie zaczepy mocujące. Blokują one napęd i zapobiegają jego przemieszczaniu. Dzięki zaczepom napęd jest zabezpieczony również przed samoczynnym wysuwaniem się z obudowy.

UIWERSALNY PANEL PRZEDNI

Wraz z obudową DIREDRIVE dostarczany jest uniwersalny panel przedni. Zawiera on wszystkie elementy potrzebne do obsługi napędu. Są to dioda sygnalizująca pracę, przycisk do wysuwania tacy, a także otwór awaryjnego otwierania napędu. Dzięki temu obudowa DIREDRIVE wraz z zamontowanym w niej napędem stanowi spójną i estetyczną konstrukcję.

WYSOKIEJ JAKOŚCI PODZESPOŁY

Obudowa DIREDRIVE zbudowana jest w oparciu o wysokiej klasy, nowoczesne podzespoły elektroniczne. Ma to ogromy wpływ na długotrwałe działanie i bezpieczeństwo zamontowanego w niej napędu. Najważniejsze z nich to wysokiej jakości kondensatory, które zapewniają stabilne zasilanie napędu.

INTERFEJS SATA III

Nowoczesny interfejs SATA III (transfer do 5Gbps) umożliwia stosowanie obudowy DIREDRIVE z najnowszymi dostępnymi obecnie na rynku napędami optycznymi. Zgodność z stantardami SATA i SATA II pozwala również na współpracę z urządzeniami starszych generacji. Nowoczesne podzespoły automatycznie wykryją rodzaj interfejsu i dostosują się do niego. Gwarantuje to, że stworzony dzięki obudowie DRIEDRIVE napęd będzie zawsze pracował z najwyższą wydajnością.

ZŁĄCZA USB TYP-A I TYP-C

Obudowa DIREDRIVE posiada dwa przewody odpowiadające za komunikację z komputerem. Złącze USB typu A zapewnia zgodność ze standardem USB 3.0 i starszymi (transfer do 5Gbps). Natomiast bardzo szybkie USB typu C (transfer do 10Gbps) pozwala na współpracę z najnowszymi urządzeniami. Taka konfiguracja pozwala na podłączenie obudowy DIREDRIVE do praktycznie każdego urządzenia występującego na rynku.

ZINTEGROWANE PRZEWODY

Dzięki przemyślanej konstrukcji obudowy DIREDRIVE wszystkie przewody są z nią zintegrowane i mają odpowiednie miejsca do przechowywania. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko zgubienia lub zapomnienia kabla, a jednocześnie ułatwia przechowywanie i przenoszenie urządzenia.

SPECYFIKACJA: