Karta wewnętrzna wpinana jest bezpośrednio na płycie głównej. To optymalny wybór, jeżeli poszukujesz urządzenia, które ma współpracować tylko z jednym komputerem. Zainstalowana na stałe zapewni stabilną łączność oraz bezproblemową obsługę. Wysokiej klasy sprzęt może działać bezawaryjnie przez lata. Ponadto pozostawimy więcej wolnych wejść USB i za ich pomocą będziemy mogli podłączyć wiele dodatkowych urządzeń.
Gniazdo PCI-E znajduje się w większości płyt głównych. Za jego pośrednictwem najczęściej instaluje się kartę sieciową na pokładach komputerów stacjonarnych. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale ze względu na stabilność połączenia oraz ponadprzeciętną wygodę obsługi. Kolejnym atutem wewnętrznych kart sieciowych może być wysoka trwałość. Odpowiednio dobrany model zapewni bezawaryjną pracę przez lata.
Standard 802.11n reprezentuje czwartą generację sieci bezprzewodowych. Technologia pracuje przy częstotliwościach 2.4 GHz oraz 5 GHz. Maksymalna prędkość połączenia sięga nawet 300 Mbps, co stanowi bardzo dobry wynik. Od pojawienia się tego standardu minął już stosunkowo duży okres, lecz nadal jest on często wykorzystywany.
Aby szybko ustawić bezpieczne połączenie bezprzewodowe wciśnij przycisk WSP na PCE-N10 przez około 3 sekundy, a następnie przycisk WPS na routerze. Możesz też użyć programowego WPS, poprzez aktywację narzędzia WPS w interfejsie kreatora WSP i ukończyć konfigurację w 3 prostych krokach.
Tryb software AP pozwala karcie WLAN na działanie w roli wirtualnego punktu dostępu. Wystarczy by komputer był podłączony do sieci przewodowej za pomocą połączenia Ethernet, aby uzyskać dostęp do sieci klientowi WLAN.