Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
4004751
Nazwa
Projektor Optoma UHD40 lampowy 3840 x 2160px 2400lm DLP
Kategoria
Projektory
Producent
Optoma
EAN
5055387660373

Cena

Cena brutto
5147.99

Gwarancja

Okres gwarancji
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Źródło światła

Lampowe źródło światła

Lampy w projektorach były dostępne niemal od zawsze. Lampa jest tradycyjnym i najczęściej spotykanym źródłem światła w projektorze. Projektor z lampowym źródłem światła jest tańszy od projektora laserowego, co jest na pewno jego zaletą. Dodatkowo projektor lampowy charakteryzują się wysokim kontrastem. Ze względu na potrzebę chłodzenia lampy w tego typu projektorach będzie on głośniejszy.

">Lampowy
Technologia wyświetlania

DLP

DLP czyli Digital Light Processing to jedna z popularniejszych technologii wyświetlania w projektorach. Sercem DLP jest matryca z mikro zwierciadeł, z których każde ma odpowiadać jednemu punktowi obrazu. Zaletami DLP są m.in. wysoki kontrast i głębokie czernie, niski pobór energii, wysoka jakość kolorów przez cały cykl życia projektora.

">DLP
Model
UHD40

Obraz

Rozdzielczość podstawowa
3840 x 2160
Jasność ANSI
2400 lm
Kontrast
500000:1
Format obrazu
16:9
Typ
Zwykłe
3D ready
Nie
Minimalna odległość projekcji
1.2 m
Maksymalna odległość projekcji
8.1 m
Minimalna przekątna ekranu
0.80 m
Maksymalna przekątna ekranu
7.6 m
Współczynnik projekcji
1.21:1 - 1.59:1

Lampa

Moc lampy
240 W
Żywotność lampy w trybie normalnym
4000 h
Żywotność lampy w trybie eco
15000 h

Złącza i technologie

Wbudowane głośniki
Moc nieokreślona
5 W
Odtwarzanie z USB
Nie
Wi-Fi

WiFi Ready

Sieci Wi-Fi nie trzeba nikomu przedstawiać, jest to standard komunikacji bezprzewodowej umożliwiający przesyłanie plików, czy też połączenie się z internetem. Niestety nie wszystkie projektory mają możliwość obsługi sieci WiFi, ale duża część z nich ma za to funkcję WiFi Ready. WiFi Ready jest to funkcja, która daje możliwość podłączenia dodatkowego urządzenia - najczęściej na USB - dzięki któremu będziemy w stanie połączyć nasz projektor z siecią Wi-Fi.

">WiFi Ready
Minijack 3,5mm
Tak
Wejście S-Video
Nie

Cechy fizyczne

Głośność pracy
25 dB
Kolor
Biały
Głębokość
281 mm
Waga
5.22 kg
Wysokość
118 mm

Opis produktu

Prawdziwie żywy szczegół - projektor 4K Ultra HD

Zanurz się w świecie Ultra HD. Projektor UHD40 zapewnia najwyższą rozrywkę domową dzięki imponującym obrazom o jakości kinowej 4K. Fani telewizji, gier i filmów mogą teraz cieszyć się doskonałą głębią kolorów, krystalicznie czystymi szczegółami i lśnieniem kontrastu, aby uzyskać zaskakująco wciągające wrażenia. Wyposażony w najnowszą technologię i funkcje, ten stylowy projektor szczyci się zgodnością z High Dynamic Range (HDR), wsparciem HDCP 2.2 i zawiera głośnik stereo zapewniający doskonały dźwięk. Idealny do korzystania z rozrywek na dużym ekranie w dowolnym pomieszczeniu.

Rozdzielczość 4K UHD

Dzięki ponad 8 milionom pikseli, rozdzielczość Ultra HD 4K dostarcza 4 razy więcej szczegółów niż Full HD, po to by obraz był ostrzejszy, bardziej rzeczywisty i bogatszy w kolory. Pozwala to na oglądanie z mniejszej odległości i jednocześnie czerpanie przyjemności z większej głębi obrazu.

Kompatybilność HDR

Pozwala otrzymywać i wyświetlać meta dane HDR, projektory Optoma są kompatybilne z HDR pozwalają dostrzec znacznie więcej szczegółów i tekstur. Obiekty wyglądają bardziej solidnie i żyją, a dodatkowe szczegóły zwiększają głębie obrazu. To tak, jakby patrzeć przez okno.

Wspaniałe kolory

Oglądaj filmy, programy telewizyjne i graj w gry z oszałamiającymi kolorami w każdym otoczeniu. Projektory Optoma zapewniają wysokie parametry pozwalające wyświetlać dowolne treści w dowolnym miejscu. Nasze projektory domowe potrafią odzwierciedlić gamę kolorów Rec.709 – międzynarodowy standard HDTV – aby zagwarantować dokładną reprodukcję kinowych barw dokładnie tak, jak chciał tego reżyser, lub bardziej nasyconych kolorów dla uzyskania dynamicznego obrazu, przez co doskonale nadają się do gier i filmów animowanych.

Pionowe przesunięcie obiektywu

Ułatw sobie instalację dzięki funkcji pionowego przesunięcia obiektywu, zapewniającej szerszy zakres możliwości umiejscowienia projektora. Dzięki temu można w łatwy sposób ustawić projektor w pomieszczeniu i zyskać większy wybór przy doborze opcji rozmiaru ekranu.

System zarządzania kolorami (CMS)

Wyświetlaj dokładne, rzeczywiste barwy najlepiej dopasowane do miejsca projekcji. Ta unikalna funkcja daje elastyczność precyzyjnego dostrajania ustawień kolorów zgodnie ze standardem 709 – dla optymalnej precyzji.

Tryby ISF

Ta funkcja umożliwia zapisanie skalibrowanych ustawień trybu dziennego i nocnego w celu uzyskania jak najwyższej jakości obrazu.

24p

Większość filmów nagrywana jest z szybkością klatkowania 24 klatek na sekundę (fps). Aby zachować czystość oryginalnego obrazu, projektory Optoma potrafią przyjmować źródła sygnału High Definition przy 24 fpm, wyświetlając filmy dokładnie tak, jak chciał tego reżyser.

Zasilanie USB

Użyj portu USB-A do zasilania klucza sprzętowego HDMI, takiego jak Google Chromecast.

Wbudowany głośnik

Zwiększ swoją domową rozrywkę dzięki wygodnemu wbudowanemu głośnikowi o wyjątkowej jakości dźwięku i łatwej instalacji bez konieczności kupowania kosztownych głośników zewnętrznych.