Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
375927
Nazwa
Procesor Intel 3.3GHz, 3 MB, BOX (BX80623I32120)
Kategoria
Procesory
Producent
Intel
EAN
5032037011990

Cena

Cena brutto
428.00

Gwarancja

Okres gwarancji
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Linia

Intel Core i3

Linia procesorów Intel Core i3 obejmuje jednostki dedykowane głównie do zastosowań domowych i biurowych. Wybrane procesory Intel Core i3 sprawdzą się także w budżetowych konfiguracjach gamingowych. Jednostki Intel Core i3 łączą w sobie dobrą wydajność i rozsądną cenę. Najczęściej mają do dyspozycji dwa lub cztery rdzenie, co przekłada się na wysoki komfort użytkowy. W zależności od szczegółowych parametrów, procesory z tej linii mogą być doskonałym wyborem do komputerów domowych, multimedialnych, biurowych, a nawet gamingowych.

">Core i3
Wersja opakowania

Wersja opakowania BOX

Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.

">BOX

Dane techniczne

Typ gniazda
Socket 1155
Liczba rdzeni
2
Liczba wątków
4
Częstotliwość taktowania procesora [GHz]
3.3
Częstotliwość maksymalna Turbo [GHz]
Nie dotyczy
Zintegrowany układ graficzny
Intel HD Graphics 2000
Odblokowany mnożnik

Zablokowany mnożnik

Mnożnik tego procesora jest zablokowany, a to oznacza, że jednostka ta nie jest dedykowana do podkręcania. Procesor ten ma ściśle określone parametry, a zakres jego taktowania nie przekroczy zadeklarowanych wartości, dlatego tym dokładniej należy im się przyjrzeć. Procesory bez odblokowanego mnożnika są polecane do większości zastosowań za wyjątkiem komputerów dla entuzjastów podkręcania.

">Nie
Architektura [bit]
64
Proces technologiczny [nm]
32
TDP [W]

TDP 65

Współczynnik TDP (Thermal Design Power) dla tego procesora wynosi 65 W, co lokuje tę jednostkę wśród procesorów o przeciętnym zapotrzebowaniu na chłodzenie. Procesor ten bardzo dobrze sprawdzi się więc w codziennych zastosowaniach, a TDP na poziomie 65 W pozwoli na stosowanie standardowego zestawu chłodzącego.

">65
Maksymalna temperatura pracy [st. C]
69.1

Pamięć

Pamięć podręczna L2
512 KB
Pamięć podręczna L3
3 MB

Wyposażenie

Załączone wyposażenie
Wentylator

Opis produktu

Procesor Intel® Core™ i3-2120 drugiej generacji
(3M Cache, 3.30 GHz) BOX


Intel® Core™ i3-2120 to wydajny, a przy tym energooszczędny, dwurdzeniowy procesor drugiej generacji Intel® Core™. Wykonany został w technologii 32 nm, a oparty jest na mikroarchitekturze Sandy Bridge. Doskonały do zadań domowych, obsługi prostych gier i multimediów.

 

Posiada 2 rdzenie, ale dzięki technologii Intel® Hyper-Threading widoczny jest w systemie jako układ czterordzeniowy, co pozwala na obsługę większej liczby wątków w jednym czasie.

 

Grafika Intel® HD 2000 z łatwością obsługuje multimedia i proste gry.

 

Technologia Intel® Quick Sync Video, wykorzystując sprzętowe funkcje procesora (zamiast oprogramowania), pozwala oszczędzać czas podczas tworzenia i edycji nagrań wideo, synchronizowania ich z innymi urządzeniami oraz udostępniania ich w domu i przez Internet.


Technologia Intel® Clear Video HD umożliwia wyświetlanie zaawansowanych materiałów multimedialnych w doskonałej jakości — z lepszą szczegółowością, płynnością i intensywnością obrazu.

 

Technologia Intel® InTru™ 3D pozwala na odtwarzanie filmów 3D Blu-ray i gier 3D w pełnej rozdzielczości: 1080p Full HD na ekranie telewizora przez złącze HDMI 1.4.