Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
1772328
Nazwa
Dysk SSD Intel 545s 128 GB 2.5" SATA III (SSDSC2KW128G8X1 959542)
Kategoria
Dyski SSD
Producent
Intel
EAN
735858342780

Cena

Cena brutto
245.21

Gwarancja

Okres gwarancji
60 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Model
545s

Parametry fizyczne

Format dysku

Format 2.5

Dyski SSD o formacie 2,5 cala to niewielkie i lekkie sprzęty często instalowane w laptopach. Znalazły również zastosowanie, jako urządzenia zewnętrzne. To pierwszy format dysków SSD, który nadal cieszy się ogromną popularnością. Do największych zalet można zaliczyć kompaktowe rozmiary i prosty montaż w obudowach. Bardzo atrakcyjna oferta pozwoli na wybór sprzętu różnych producentów. Szeroki zakres parametrów technicznych pozwoli idealnie dobrać dysk do osobistych preferencji i oczekiwanych funkcji.

">2.5"
Grubość [mm]
7

Techniczne

Pojemność dysku

Pojemność do 128 GB

Dyski SSD o pojemności do 128 GB to świetny wybór dla użytkowników, którzy rzadko korzystają z dużych plików. Z pewnością powinni po niego sięgnąć klienci, oczekujący najwyższego bezpieczeństwa swoich danych. Dyski SSD nie mają ruchomych elementów, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia mechanicznego jest znacznie niższe w stosunku do starszych urządzeń HDD. Taka konstrukcja powoli staje się standardem. Kolejną zalety to: wysoka energooszczędność, wydajność oraz oczywiście szybkość działania.

">128 GB
Interfejs

Interfejs SATA

Interfejs mówi o rodzaju złącza, dzięki któremu dysk łączy się z naszym komputerem. Pierwsza wersja magistrali SATA powstała już w 2003 roku. Jednak nowsze technologie przyniosły kolejne dwie generacje. Obecnie użytkownicy najlepszych dysków SSD z interfejsem SATA mogą liczyć na wysoką przepustowość, znakomitą szybkość odczytu i zapisu danych. Szeroka oferta urządzeń pozwoli wybrać sprzęt o różnej pojemności, który z pewnością sprawdzi się przy wielu zastosowaniach.

">SATA III
Pamięć podręczna
Brak danych
Rodzaj kości pamięci

TLC

Pamięć TLC, czyli Triple Level Cell pozwala na zapisywanie do trzech bitów informacji w jednej komórce. To sprawi, że pojemność kości zwiększa się, a nie ulegają zmianie jej rozmiary. Prędkość odczytu i zapisu danych stoi na przyzwoitym poziomie. To relatywnie niedrogie rozwiązanie, dlatego tego typu pamięć cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Szeroki wybór dysków SSD wyposażonych w omawianą technologię pozwoli idealnie dobrać sprzęt do oczekiwanych funkcji i zastosowań.

">TLC
Szybkość odczytu
550 MB/s
Szybkość zapisu
440 MB/s
Odczyt Losowy
70000 IOPS
Zapis Losowy
80000 IOPS
Nominalny czas pracy
1.6 mln godzin
TBW (Total Bytes Written)
Brak danych
Klucz
Brak danych
Szyfrowanie sprzętowe
Nie
Kontroler
Brak danych

Opis produktu

Zwiększ wydajność komputera. Wymień dysk twardy na serię Intel® SS5 545s, aby przyspieszyć działanie komputera. Odzwierciedla to szybsze uruchamianie aplikacji i szybsze przesyłanie danych, co oznacza krótszy czas oczekiwania i większą wydajność. 

Niezawodna jakość
Intel jest liderem w zakresie jakości i niezawodności. Każdy dysk Intel® SSD podlega rygorystycznym testom, oprócz standardowych wymagań jakościowych.SSD Intel 545s obsługują 256-bitowe szyfrowanie AES w celu ochrony danych i są objęte pięcioletnią ograniczoną gwarancją. 

Łatwa aktualizacja lub instalacja
Standardowy 2,5-calowy format łatwo mieści się w większości komputerów. Dzięki oprogramowaniu Intel Data Migration kopiowanie danych ze starego dysku twardego na dysk SSD jest dziecinnie proste. 

 

Wiodąca w branży innowacja
Wewnętrzne dyski SSD 545 są wyposażone w 64-warstwową technologię Intel® 3D NAND zapewniającą większe pojemności dysków i stanowią ekonomiczną alternatywę dla tradycyjnych dysków twardych.