UDIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie często możemy znaleźć na płycie głównej. Specjalny slot umożliwia instalację pamięci niebuforowanej. Oznacza to, że dostęp do niej można uzyskać bezpośrednio przez kontroler pamięci w komputerze. Gdy podczas pracy pojawi się żądanie zapisu lub odczytu, ów kontroler korzysta z modułu RAM i zapisuje na nim informacje lub je odczytuje. Przed zakupem należy zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej, aby sprawdzić, jakiego typu kość pamięci można zainstalować.
Standard pamięci RAM, który umożliwia zastosowanie napięcia 1.2 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy o 20% w stosunku do DDR3 oraz większą przepustowość. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na funkcję cyklicznych kontroli nadmiarowych i wykrywanie przypadkowych błędów. Po pamięć DDR4 powinny sięgnąć osoby, oczekujące maksymalnej wydajności i dużej oszczędności energii. Wśród nich będą gracze, a także użytkownicy korzystający z profesjonalnego oprogramowania do obróbki graficznej.
Właściwe chłodzenie podzespołów sprawi, że będziesz mógł dłużej cieszyć się ich pracą. Warto więc sięgnąć po pamięć RAM z radiatorem. To metalowa obudowa, która umożliwia rozpraszanie ciepła i ochronę modułu przed nadmiernym przegrzewaniem. Taka konstrukcja może okazać się bardzo przydatna, gdy pamięć pracuje przy bardzo wysokich temperaturach. Aby cieszyć się komfortową i bezawaryjną pracą sprzętu należy również zadbać o chłodzenie pozostałych elementów konfiguracji i odpowiedni przepływ ciepła wewnątrz obudowy.
Pamięć RAM o pojemności 8 GB zagwarantuje wysoki komfort użytkowania przy wielu zastosowaniach. To doskonała propozycja dla osób, które na co dzień korzystają z zaawansowanego oprogramowania, gdyż komputer z powodzeniem wykona wiele operacji jednocześnie. Zadowoleni będą również gracze. Taki zasób pamięci pozwoli na zabawę przy wielu najnowszych tytułach. Ponadto system będzie działał szybko i sprawnie, co może być nieocenionym atutem przy pracy biurowej, gdzie efektywność ma znaczenie priorytetowe.
Pojedyncza kość pamięci RAM to rozwiązanie, które sprawdzi się znakomicie przy konfiguracji przeznaczonej do zróżnicowanych zadań. Szeroka oferta pozwoli idealnie dobrać moduł do osobistych preferencji. Mniejsza pojemność będzie niedrogim rozwiązaniem, które znajdzie zastosowanie przy pracy biurowej. Natomiast gracze oraz użytkownicy profesjonalnych programów do obróbki graficznej z pewnością sięgną po wyższy zasób. Jeżeli po jakimś czasie praca komputera zwolni, będzie możliwość rozbudowy pamięci RAM.
Szybkość taktowania zegara pamięci RAM to jeden z parametrów, który ma istotny wpływ na wydajność sprzętową komputera. Moduły o częstotliwości na poziomie 3000 MHz sprawdzą się przy wielu zastosowaniach. Zadowoleni będą szczególnie gracze, którzy zawsze oczekują płynnych animacji i komfortu zabawy. Wysokie taktowanie sprzyja również grafikom. Tak wyposażony komputer z powodzeniem obsłuży wiele operacji jednocześnie. Należy jednak pamiętać, aby pozostałe elementy konfiguracji stały na równie wysokim poziomie.
Opóźnienie CAS latency określa, jaki czas upłynie od momentu wysłania żądania do odczytu danych z kolumny pamięci. Parametr ten wpływa na szybkość pobrania kolejnej instrukcji do wykonania przez procesor. To z kolei ma istotne znaczenie dla wydajności sprzętowej. W przypadku CL16 użytkownicy mogą liczyć na szybkie działanie w wielu zastosowaniach. Dzięki temu praca biurowa oraz rozrywka będzie nadzwyczaj komfortowa. Przy wyborze należy również zwrócić uwagę na częstotliwość taktowania pamięci.
Napięcie to parametr, który określa wartość zasilania pamięci RAM. Przed zakupem należy zapoznać się z listą obsługiwanych modułów przez płytę główną. Tylko kompatybilny układ podzespołów zapewni stabilną pracę komputera i oczekiwaną wydajność. Napięcie na poziomie 1.2 V zasila kości pamięci typu DDR4. Oznacza to o 20% niższy pobór mocy w stosunku do DDR3 oraz wyższą przepustowość. Taki wariant będzie doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy oczekują komfortowej pracy, a zarazem dużej oszczędności energii.
IRDM X to upgrade serii IRDM, w którym moduł pamięci gwarantuje częstotliwość na poziomie 3200 MHz. Parametry te sprawiają, że model dedykowany jest dla wszystkich, którzy oczekują zarówno wysokiej wydajności i niezawodności jak i dostępnego poziomu cenowego.
Twój nowy skill
Pamięci IRDM X DDR4 posiadają 4 GB, 8 GB i 16 GB pamięci w jednym module i dostępne są w konfiguracjach Single oraz Dual Channel (8, 16, 32 GB). Gwarantowana na poziomie 3200 MHz częstotliwość powoduje, że moduły IRDM X cieszą się dużą popularnością wśród graczy.
Najwyższa jakość = wieczysta gwarancja
Wszystkie moduły pamięci IRDM X produkowane są w Polsce na bazie starannie wyselekcjonowanych komponentów i przechodzą wielostopniowe testy jakości zanim wyruszają w świat. Dział Kontroli Jakości dba o to, aby każdy moduł był doskonale przygotowany na późniejszą eksploatację, stąd gwarantujemy użytkownikom dożywotnią gwarancję.
Stylowy radiator
Moduły IRDM X są wyposażone w niskoprofilowe, ulepszone radiatory, odprowadzające ciepło i zapewniające stabilna pracę komputera. Blachy występują w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu użytkownicy mogą dopasować pamięć do koloru obudowy komputera czy oświetlenia wewnątrz PC, personalizując tym samym swój komputer.