Obudowa komputerowa typu Full Tower to bardzo duża konstrukcja przeznaczona dla serwerów oraz profesjonalnych układów. Jej przestrzeń wewnętrzna umożliwia instalację wielu zróżnicowanych podzespołów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować dwie karty graficzne, czy kilka dysków twardych. Zdecydowaną zaletą obudowy Full Tower jest doskonały system chłodzenia. To znakomity wybór dla użytkowników, którzy poszukują zaawansowanych rozwiązań i często wymieniają elementy konfiguracji sprzętowej.
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
Wybierając sprzęt komputerowy, należy sprawdzić, czy standard płyty głównej będzie kompatybilny z obudową. W przypadku konstrukcji e-ATX mamy do czynienia z układem o relatywnie dużych rozmiarach. Użytkownicy muszą więc sięgnąć po większą, a zarazem uniwersalną obudowę, która pozwoli na montaż wszystkich niezbędnych podzespołów. Mogą być to zarówno komponenty przeznaczone do pracy biurowej, jak i zaawansowane jednostki, które zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki i pozwolą na zabawę przy najnowszych grach.
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
Obudowa wyposażona w złącze USB 3.1 typu C to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Niekwestionowanym atutem tego standardu komunikacji jest wysoka szybkość przesyłu danych. Dzięki temu możesz liczyć na błyskawiczną wymianę plików pomiędzy dyskiem twardym komputera a pamięcią zewnętrzną. Ponadto szybko naładujesz smartfona, a także podłączysz wiele innych sprzętów o różnym przeznaczeniu. To uniwersalna metoda, która znajdzie szerokie zastosowanie zarówno w pracy biurowej, jak i domowym komputerze.
Obudowa CoolerMaster Cosmos C700P to konstrukcja typu Full Tower, która dzięki modułowości umożliwia użytkownikom dostosowanie wyglądu do indywidualnych preferencji i potrzeb sprzętowych. Jej gabaryty pozwalają na umieszczenie każdej płyty głównej w standardzie ATX (również mniejszych jak eATX, microATX i miniITX), oraz zestawu chłodzenia wodnego. Sprzętowy panel ma wyjścia jack na słuchawki i mikrofon, cztery porty USB 3.0 i jeden USB typu C, oraz pozwala na sterowanie pracą wiatraków i diod RGB.
Obudowa CoolerMaster Cosmos C700P zbudowana w standardzie Big Tower oferuje dużo miejsca na podzespoły. Standardowo umożliwia zainstalowanie jednego urządzenia 5,25 cala, dwóch dysków 3,5 cala i dwóch o wielkości 2,5 cala. Istnieje możliwość rozszerzenia zestawu o kolejne wnęki, dzięki temu można zmieścić w niej nawet do 9 dysków 3,5 cala lub 2.5 cala. Rozbudowa możliwa jest także w przypadku chłodzenia.
W zestawie znajdują się trzy wentylatory 140mm - dwa na przednim panelu (1200rpm) i jeden tylny (1200rpm). Istnieje możliwość montażu dodatkowych wiatraczków 120 lub 140mm, w kolejnych siedmiu lokalizacjach, zależnie od tego jak planujemy przeprowadzić rotację powietrza i chłodzenie komponentów - trzy miejsca na górnym panelu, dwa miejsca na dole obudowy, trzecie miejsce na przednim panelu i drugie z tyłu. W Cosmos C700P można zamontować chłodzenie CPU o wysokości do 198mm. Gabaryty obudowy i otwory montażowe pozwalają także na instalację zestawu do chłodzenia wodnego. Na górze do 360mm, z przodu do 420mm, na dole do 240mm, z tyłu do 140mm.
Cechą wyróżniającą obudowę CoolerMaster Cosmos C700P jest możliwość demontażu i konfiguracji jej elementów. Cosmos C700P ma trzy wysuwane filtry przeciw-kurzowe (na dole, na przednim panelu i na górze), a metalowe panele maskujące da się zdemontować i ponownie założyć. To pozwala na wybór tego, które podzespoły mają być widoczne przez boczne okno z hartowanego szkła. Główna konstrukcja wykonana jest z mocnej stali, zewnętrzne elementy są aluminiowe, stalowe i z tworzywa. Cała obudowa waży 22kg. Solidne, wygodne uchwyty na górze obudowy umożliwiają jej bezpieczne przestawianie lub przenoszenie.
W odpowiednim eksponowaniu komponentów zestawu pomaga możliwość obrotu płyty głównej o 180 (na przeciwne okno obudowy) lub 90 stopni w stosunku do oryginalnego położenia (portami do góry obudowy). Płyta przykręcana jest od osobnej szyny-platformy, którą można zamontować na trzy różne sposoby. W obudowie pozostawiono wystarczająco miejsca na kable i zaczepy. Dodano także oświetlenie RGB, które może pracować w jednym z trzech trybów, do wyboru z poziomu górnego panelu sterującego.