Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
1483180
Nazwa
Procesor AMD A12 9800E, 3.1GHz, BOX (AD9800AHABBOX)
Kategoria
Procesory
Producent
AMD
EAN
0730143308564

Cena

Cena brutto
394.44

Gwarancja

Okres gwarancji
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Linia
A12
Wersja opakowania

Wersja opakowania BOX

Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.

">BOX
Załączone chłodzenie

Załączone chłodzenie

Procesor dysponuje fabrycznym, podstawowym zestawem chłodzącym. To rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z zakupu oddzielnego chłodzenia i zredukować wydatki. Fabryczne chłodzenie znajduje w opakowaniu wraz z procesorem i zapewnia wystarczające parametry do codziennych zastosowań. Stosowanie chłodzenia z zestawu polecane jest szczególnie w komputerach domowych i biurowych.

">Tak

Dane techniczne

Typ gniazda

Socket AM4

Procesor jest kompatybilny z płytami głównymi, które wyposażono w podstawkę AM4. To parametr pozwalający zweryfikować kompatybilność procesora z płytą główną. Socket AM4 to gniazdo procesora zaprojektowane dla licznych jednostek marki AMD. Podstawka AM4 obsługuje pamięć DDR4 i dysponuje 1331 pinami.

">Socket AM4
Liczba rdzeni
4
Liczba wątków
4
Częstotliwość taktowania procesora [GHz]
3.1
Częstotliwość maksymalna Turbo [GHz]
3.8
Zintegrowany układ graficzny

Zintegrowany układ graficzny: AMD Radeon seria R7

Procesor ma do dyspozycji zintegrowany układ graficzny AMD Radeon z serii R7. Jest to jednostka graficzna, która sprawdzi się w większości codziennych zastosowań, jak praca, nauka, korzystanie z multimediów. Umożliwi ona nawet granie w wybrane gry o niezbyt wygórowanych wymaganiach sprzętowych.

">AMD Radeon seria R7
Odblokowany mnożnik

Odblokowany mnożnik

Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.

">Tak
Architektura [bit]
64
Proces technologiczny [nm]
28
Mikroarchitektura procesora
Excavator
TDP [W]

TDP 35

Deklarowany poziom TDP dla tego procesora wynosi 35 W, co oznacza, że jest to jednostka energooszczędna, która nie wymaga szczególnie zaawansowanego chłodzenia. Współczynnik TDP (Thermal Design Power) pozwala oszacować ciepło emitowane przez procesor oraz zorientować się, jakie chłodzenie należy zastosować. Procesor o współczynniku TDP wynoszącym 35 W będzie odpowiednim wyborem do podstawowych zastosowań oraz do energooszczędnych konfiguracji.

">35

Pamięć

Rodzaje obsługiwanej pamięci

Obsługa pamięci RAM DDR4-2400

Atutem tego procesora jest bezproblemowa współpraca z szybką pamięcią RAM DDR4 o taktowaniu do 2400 MHz, co przekłada się na wysoką wydajność całego urządzenia. Pamięć RAM o taktowaniu 2400 MHz jest, z resztą, chętnie wybierana do konfiguracji multimedialnych i gamingowych, gdyż zapewnia szybkie działanie oraz wysoką płynność pracy urządzenia.

">DDR4-2400
Pamięć podręczna L1
2 x 96 KB (I)
4 x 32 KB (D)
Pamięć podręczna L2
2 MB
Pamięć podręczna L3
Nie

Wyposażenie

Załączone wyposażenie
Wentylator

Opis produktu

Procesor AMD A12 9800E pracuje z taktowaniem 3.1GHz, a w trybie turbo 3.8GHz.

Posiada 4 rdzenie, 4 wątki.

Wbudowana karta Radeon R7 series.

Pasuje do socketu Socket AM4.