Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
1240773
Nazwa
Lornetka Pentax SP 20x60 WP (65874)
Kategoria
Lornetki
Producent
Pentax
EAN
4549212288708

Cena

Cena brutto
1299.00

Gwarancja

Okres gwarancji
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta

Optyczne

Pryzmat
BaK-4
Porro
Powłoki optyczne
Fully Multi Coated
Powiększenie
x20
Średnica obiektywu [mm]
60
Pole widzenia [m]
38
Kątowe pole widzenia [°]
2.2
Źrenica wyjściowa [mm]
3
Minimalna odległość ostrości [m]
8
Sprawność zmierzchowa
34.6
Inne
Asferyczne elementy obiektywu

Fizyczne

Kolor
Czarny
Waga [g]
1400
Rodzaj
Lornetka

Opis produktu

NIEZAWODNY TOWARZYSZ
-Wielowarstwowe powlekanie
-Korekcja fazy
-Powłoki ochronne
-System uszczelnień
-Wypełnienie azotem
-Asferyczne elementy optyczne
-Konstrukcja ze stopu magnezu

Seria S
Seria S oferuje w swojej gamie zarówno lornetki w układzie dachowym jaki i porro, o średnicach obiektywu > 40mm pozwalając dopasować lornetkę do osobistych preferencji. Oprócz nowo opracowanego systemu powłok poprawiającego transmisję światła, lornetki PENTAX posiadają dodatkowe ochronne powłoki hydrofobowe, zabezpieczające przed osadzaniem się wilgoci i zanieczyszczeń na zewnętrznych elementach optycznych.

Porropryzmatyczne lornetki z serii S idealnie sprawdzą się w ekstremalnych warunkach. Solidna konstrukcja z powłoką antypoślizgową i system uszczelnień zabezpieczający przed wodą i kurzem sprawią, że lornetka PENTAX - S będzie niezawodnym towarzyszem na lądzie i wodzie.

Technologia wielowarstwowego powlekania
Wielowarstwowo powlekana optyka gwarantuje maksymalną przepustowość światła zapobiegając efektom flary, gwarantując tym samym uzyskanie wyrazistych obrazów niezależnie od oświetlenia. Wielowarstwowe powłoki zostały zastosowane na powierzchni każdego elementu optycznego w całej gamie PENTAX Sport Optics.

Powłoki ochronne
Wszystkie zewnętrzne elementy optyczne lornetki narażone są na uszkodzenia podczas obserwacji i przenoszenia sprzętu. Aby uniknąć zabrudzeń czy zarysowań cała seria PENTAX Z WP oraz seria PENTAX S WP została dodatkowo wyposażona w ochronną Nano powłokę, która zabezpiecza lornetkę przed wodą, tłuszczem, kurzem i brudem. To wszystko sprawia, że lornetki serii Z i S poradzą sobie w najbardziej wymagających warunkach.

Pryzmat BaK4
Dzięki wyjątkowemu indeksowi załamania światła, szklany pryzmat BaK4, który występuję we wszystkich lornetkach PENTAX serii Sport Optics, zapewnia czyste pole widzenia także na krawędziach.