Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
1131043
Nazwa
Chłodzenie CPU Noctua NH-U12S SE-AM4
Kategoria
Chłodzenie CPU
Producent
Noctua
EAN
9010018000078

Cena

Cena brutto
312.90

Gwarancja

Okres gwarancji
72 miesiące
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Sposób montażu

Wertykalny

Konstrukcja chłodzenia pozwala na jego zamontowanie w pozycji wertykalnej, czyli pionowej. Dzięki temu, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w obudowie i umożliwia łatwe zarządzanie pozostałymi podzespołami. Wszystko to idzie w parze z wydajnym, sprawnym działaniem, opierającym się na odprowadzaniu ciepłego powietrza, a także pracy wentylatora, który chłodzi procesor. Odbywa się to w sposób bardzo cichy. Wertykalny sposób montażu nie ogranicza możliwości rozbudowy komputera o nowe podzespoły.

">Wertykalny (Pionowy)
Element kolorystyczny
Brązowy

Fizyczne

Wysokość [mm]
158
Szerokość [mm]
125
Głębokość [mm]
71
Waga [g]
755

Techniczne

Socket procesora
AM4
Maksymalne TDP
140 W
Materiał podstawy

Aluminium

Radiator znajdujący się w zestawie chłodzenia został wykonany z aluminium, a więc z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ wszelkiego rodzaju czynników szkodliwych. Zapewnia również wysoką efektywność odprowadzania ciepłego powietrza, gromadzącego się podczas realizacji wielu zaawansowanych operacji. Aluminium jest także materiałem, który w znaczny sposób wpływa na żywotność chłodzenia. Dzięki temu, urządzenie może funkcjonować przez długi czas na maksymalnych obrotach.

">Aluminium
Podświetlenie
Nie

Ciepłowody

Ilość ciepłowodów

5 ciepłowodów

Wydajne podzespoły potrzebują sprawnego systemu chłodzenia, który w sposób skuteczny będzie odprowadzał generowane ciepło, utrzymując tym samym generowane temperatury na względnie niskim poziomie. Zestaw został wyposażony w aż pięć ciepłowodów, występujących w postaci specjalnie dostosowanych rurek grzewczych. Sposób ich wykonania, a także użyte materiały sprawiają, że cały proces odprowadzania ciepła realizowany jest w najlepszych możliwych warunkach, także podczas wykorzystania pełnej mocy sprzętu.

">5
Średnica ciepłowodów
6 mm

Wentylator

Ilość wentylatorów

1 wentylator

Zestaw został wyposażony w dużych rozmiarów wentylator, który pozwala na skuteczne obniżanie generowanych temperatur. Wykonanie łopatek i obudowy przekłada się na niezwykle efektywną pracę, niezależnie od generowanego obciążenia. Dzięki temu, wentylator dobrze sprawdzi się podczas chłodzenia urządzeń należących do różnych kategorii – nie tylko tych uniwersalnych, ale także wykorzystywanych do obsługi bardziej zaawansowanych operacji, na przykład w komputerach biznesowych czy też biurowych.

">1
Średnica wentylatora

Średnica 120 mm

Zestaw chłodzenia składa się z radiatora i wentylatora o średnicy wynoszącej 120 mm. Gwarantuje to bardzo wydajne odprowadzanie ciepłego powietrza, przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Wiatrak tej wielkości sprawdzi się w komputerach o wysokiej mocy obliczeniowej, wykorzystywanych między innymi do obsługi gier czy też programów profesjonalnych. Poza dużą średnicą, wentylator wyróżnia się wykonaniem ze specjalnie dobranych materiałów, charakteryzujących się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną.

">120 mm
Maksymalna prędkość obrotowa
1500 obr./min.
Przepływ powietrza [CFM]
55.26
Maksymalny poziom hałasu
22.4 dBA
Żywotność

Żywotność 150000

Chłodzenie zostało przystosowane do bardzo długiej, wydajnej pracy przy pełnym obciążeniu. Jego żywotność wynosi aż 150 tysięcy godzin – zostało to osiągnięte przede wszystkim dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych. Zarówno sam wentylator, ciepłowody, jak i łożysko radiator czy też obudowa okażą się niezwykle odporne na wpływ wszelkich czynników zewnętrznych, takich jak chociażby wysokie i zmienne temperatury oraz drgania powstające podczas pracy układu chłodzenia.

">150 000 h

Opis produktu

Łożysko
SSO2
Max. Prędkość obrotowa (+/- 10%)
1500 RPM
Max. Prędkość obrotowa z LNA (+/- 10%)
1200 RPM
Min. Prędkość obrotowa (PWM, +/- 20%)
300 RPM
Max. Przepływ powietrza
93,4 m³ / h
Max. Przepływ powietrza z LNA
74,3 m³ / h
Max. Szum akustyczny
22,4 dB (A)
Max. Hałasu, z LNA
18,6 dB (A)
Moc wejściowa
0,6 W
Zakres napięcia
12 V