Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
1118470
Nazwa
Pamięć G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GTZR)
Kategoria
Pamięci RAM
Producent
G.Skill
EAN
0848354025450

Cena

Cena brutto
449.00

Gwarancja

Okres gwarancji
Wieczysta Ograniczona
Typ gwarancji
Sprzedawcy

Podstawowe

Linia
Trident Z RGB

Model

Typ złącza

DIMM

DIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie można znaleźć na płycie głównej. Obecnie takie rozwiązanie spotkamy przy zdecydowanej większości modułów pamięci RAM. Konstrukcja opiera się na obustronnym ułożeniu styków złącza krawędziowego. Przy wyborze pamięci należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej i sprawdzić listę obsługiwanych standardów. Najbardziej popularna struktura DIMM złożona jest z 288 pinów i dotyczy pamięci DDR4. Natomiast w przypadku DDR3 oraz DDR2 stosuje się złącza 240-pinowe.

">DIMM
Konfiguracja
Zestaw

Techniczne

Typ pamięci

DDR4

Standard pamięci RAM, który umożliwia zastosowanie napięcia 1.2 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy o 20% w stosunku do DDR3 oraz większą przepustowość. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na funkcję cyklicznych kontroli nadmiarowych i wykrywanie przypadkowych błędów. Po pamięć DDR4 powinni sięgnąć osoby, oczekujące maksymalnej wydajności i dużej oszczędności energii. Wśród nich będą gracze, a także użytkownicy korzystający z profesjonalnego oprogramowania do obróbki graficznej.

">DDR4
Chłodzenie

Radiator

Właściwe chłodzenie podzespołów sprawi, że będziesz mógł dłużej cieszyć się ich pracą. Warto, więc sięgnąć po pamięć RAM z radiatorem. To metalowa obudowa, która umożliwia rozpraszanie ciepła i ochronę modułu przed nadmiernym przegrzewaniem. Taka konstrukcja może okazać się bardzo przydatna, gdy pamięć pracuje przy bardzo wysokich temperaturach. Aby cieszyć się komfortową i bezawaryjną pracą sprzętu należy również zadbać o chłodzenie pozostałych elementów konfiguracji i odpowiedni przepływ ciepła wewnątrz obudowy.

">Radiator
Niskoprofilowe
Nie
Pojemność łączna

16 GB

Pamięć RAM o pojemności 16 GB to rozwiązanie opracowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Docenią je gracze, którym zależy na doskonałej zabawie, a także graficy pracujący przy profesjonalnym oprogramowaniu. Tak wyposażony komputer bez problemu może wykonywać wiele operacji jednocześnie, gwarantując doskonały komfort pracy. Wysoki zasób pamięci RAM wraz z szybkim procesorem i odpowiednią kartą graficzną pozwoli jeszcze przez długi czas korzystać z wielu najnowszych gier.

">16 GB
Liczba modułów

Podwójny moduł

Zakup podwójnego modułu pamięci RAM to rozwiązanie, które pozwoli uzyskać dużo wyższą wydajność. Instalacja dwóch kości może okazać się doskonałym pomysłem, gdy komputer nagle przestanie radzić sobie z wymagającymi grami, czy profesjonalnym oprogramowaniem do obróbki graficznej. Wystarczy umieścić pamięć w odpowiednich slotach na płycie głównej, aby znacznie poprawić komfort pracy. W szerokiej ofercie znajdziesz modele o różnych parametrach. Dzięki temu idealnie dobierzesz moduł do oczekiwanych zastosowań.

">2
Częstotliwość pracy [MHz]

3000 MHz

Szybkość taktowania zegara pamięci RAM to jeden z parametrów, który ma istotny wpływ na wydajność sprzętową komputera. Moduły o częstotliwości na poziomie 3000 MHz sprawdzą się przy wielu zastosowaniach. Zadowoleni będą szczególnie gracze, którzy zawsze oczekują płynnych animacji i komfortu zabawy. Wysokie taktowanie sprzyja również grafikom. Tak wyposażony komputer z powodzeniem obsłuży wiele operacji jednocześnie. Należy jednak pamiętać, aby pozostałe elementy konfiguracji stały na równie wysokim poziomie.

">3000
Opóźnienie

CL16

Opóźnienie CAS latency określa, jaki czas upłynie od momentu wysłania żądania do odczytu danych z kolumny pamięci. Parametr ten wpływa na szybkość pobrania kolejnej instrukcji do wykonania przez procesor. To z kolei ma istotne znaczenie dla wydajności sprzętowej. W przypadku CL16 użytkownicy mogą liczyć na szybkie działanie wielu zastosowaniach. Dzięki temu praca biurowa oraz rozrywka będzie nadzwyczaj komfortowa. Przy wyborze należy również zwrócić uwagę na częstotliwość taktowania pamięci.

">CL16
Napięcie [V]

1,35 V

Wybór pamięci RAM o odpowiednim napięciu to jeden z ważnych czynników, zapewniających stabilne działanie komputera. Aby sięgnąć po kompatybilne rozwiązanie, należy sprawdzić listę obsługiwanych modułów pamięci RAM przez płytę główną. Pamięć RAM z napięciem 1.35 V to najczęściej DDR4, lecz w ofercie nie brakuje również kości DDR3L, przeznaczonych na pokłady notebooków. Niskonapięciowe jednostki zapewnią dużą energooszczędność, co może mieć kluczowe znaczenie przy częstym korzystaniu z komputera.

">1.35

Fizyczne

Kolor
Czarny
Podświetlenie
RGB

Opis produktu

Pamięc DDR4 właśnie stała się lepsza!

Zestaw pamięci Trident Z RGB DDR4 jest wyposażony w całkowicie odsłonięty pasek świetlny z żywymi diodami LED RGB. Konstrukcja rozpraszacza ciepła zastosowana w pamięci Trident Z jest wykonana z najwyższej jakości komponentów, łącząc w sobie najbardziej żywe oświetlenie RGB z bezkompromisową wydajnością.

 


Obsługa pełnego zakresu RGB

Odsłonięty pasek świetlny zapewnia wizualną satysfakcję w pełnym wymiarze RGB. Domyślne oświetlenie ma płynną tęczową falę o pełnym spektrum. Dedykowane oprogramowanie umożliwia rozszerzenie efektów i dostosowywanie kolorów do modułów pamięci.

 


Wyjątkowo zaprojektowana

Pamięć Trident Z RGB jest wyposażony w luksusowe aluminiowe radiatory z wykończeniem typu hair-line. Agresywna konstrukcją żeber radiatora zapewniającą bardzo wydajne odprowadzanie ciepła. Górna część radiatora została zaprojektowana wyłącznie w celu zamontowania szerszego dyfuzora światła, aby uzyskać bardziej ekstrawaganckie efekty świetlne.

 


Trident Z oznacza przetaktowywanie

Każdy zestaw pamięci zawiera specjalnie ekranowane układy scalone oraz specjalnie zaprojektowaną dziesięciowarstwową płytkę drukowaną zapewniającą maksymalną stabilność sygnału. Wszystkie zestawy są rygorystycznie testowane pod kątem niezawodności, kompatybilności i wydajności z szeroką gamą płyt głównych.

 


Odkryj swoje wewnętrzne kolory

Stwórz jedyny w swoim rodzaju komputer PC z zestawem pamięci Trident Z RGB! Najlepszą rzeczą w posiadaniu funkcji RGB jest możliwość wyboru dowolnych kolorów. Niezależnie od tego, czy jednego dnia będzie biały, czy zielony następnego, możesz mieć pewność, że te moduły będą wyglądać nowocześnie w każdej wersji kolorystycznej.