Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
1100910
Nazwa
VERSELE-LAGA Cuni Adult Complete 1.75kg
Kategoria
Pokarm dla gryzoni
Producent
VERSELE-LAGA
EAN
5410340613283

Cena

Cena brutto
46.99

Gwarancja

Okres gwarancji
nie dotyczy
Typ gwarancji
n/d

Informacje podstawowe

Przeznaczenie
Dla królika
Rodzaj
Karma podstawowa
Waga [kg]
1.75
Właściwości
Dostarczenie witamin i składników odżywczych

Opis produktu

Pełnowartościowa karma dla dorosłych królików miniaturowych Versele-Laga Cuni Adult Complete.

Smak: mieszanka

 

Cuni Adult Complete  to całkowicie nowa receptura, przeznaczona dla dorosłych Królików. Karma w 100 % składającą się z łatwo strawnego, ekstrudowanego granulatu.

 

Pielęgnacja zębów
Pomaga w ścieraniu zębów dzięki wymuszonemu żuciu które powodowane jest za pomocą długich, niezmielonych włókien z duża zawartością silikatu.

 

Świeże warzywa
Proces ekstruzji umożliwia dodawanie do granulatu świeżych warzyw. Karma zawiera co najmniej 10 % świeżych warzyw, dzięki czemu świetnie smakuje. Ponadto włókna i odpowiednia konsystencja karmy Cuni Complete sprawiają, że jest ona w wysokim stopniu strawna dla królików (miniaturowych).

 

Długie włókna
Króliki (miniaturowe) są roślinożerne i wymagają diety o odpowiedniej zawartości włókna i niskiej zawartości skrobi. Cuni Complete zawiera 20 % włókna surowego. Nowy, unikalny proces wytwarzania zapewnia, że karmy Complete zawierają niezmielone, długie włókna bogate w krzemiany, takie jak te występujące w karmie naturalnej. Długie włókna wspomagają i poprawiają funkcjonowanie jelit i zębów o wiele lepiej niż mielone włókna w tradycyjnych karmach dla gryzoni.

 

Niska kaloryczność
Ekstrudowany granulat jest niskokaloryczny, ma niską zawartość skrobi i wysoką zawartość długich włókien, co zapewnia dobrą strawność i zbilansowaną dietę. Dzięki temu królik (miniaturowy) utrzyma swoją idealną wagę.

 

Stymulacja mikroflory
Unikalny dodatek prebiotyków, frukto-oligosacharydów (FOS) i mannan-oligosacharydów (MOS), zdrowo oddziałuje na mikroflorę jelitową. Dzięki temu zachowana jest odpowiednia równowaga w układzie pokarmowym i jego prawidłowe działanie.

 

Witamina A
Ważna dla odnawiania komórek skóry, wzroku, rozmnażania i metabolizmu.

 

Witamina D3
Stymuluje pobieranie wapnia/fosforu i w ten sposób wspomaga kości.

 

Witaminy E i C
Witamin te są ważnymi przeciwutleniaczami, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Obie witaminy wspomagają także naturalną odporność organizmu.

 

Stabilizowana witamina C
Wszystkie karmy Complete zostały wzbogacone o stabilizowaną witaminę C.
W odróżnieniu od postaci krystalicznej, stabilizowana witamina C jest znacznie mniej podatna na utlenianie i biodegradację, dzięki czemu dłużej pozostaje aktywna.

 

Skład
Produkty pochodzenia roślinnego (tymotka 10%, trawa i zioła), roślinne ekstrakty białkowe, warzwya (marchewka 4%), nasiona (siemię lniane 2%), minerały, fruktooligosacharydy (0,3%), nagietek, jukka.

 

Składniki analityczne
Białko 14 %, Tłuszcz 3 %, Minerały 7 %, Błonnik 20 %, Wapń 0,6 %, Fosfor 0,4 %, Witamina A 10.000 j.m./kg, Witamina D3 1.500 j.m./kg, Witamina E 30 mg/kg, Witamina C 100 mg/kg, Miedź - siarczan miedzi (II) 10 mg/kg.

 

Pojemność
1,75kg