Chłodzenie CPU

Chłodzenie CPU Raijintek Themis (0P105255)

ID produktu: 602807
Zobacz produkty podobne
(156)
Zapytaj społeczności 14 pytań
NISKA CENA bez wysiłku
Niska cena bez wysiłku oznacza, że nie musisz już sprawdzać, czy kupujesz w atrakcyjnej cenie - robimy to za Ciebie!

  • Maksymalne TDP: Brak danych
  • Socket procesora: 1150/1151/1155/1156/1200, 775, 1366, AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1, 2011/2011-3
  • Sposób montażu: Wertykalny (Pionowy)
Opis
Specyfikacja
Opinie (156)
Inspiracje (2)
Pytania i odpowiedzi (14)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

Socket 775

Zestaw chłodzenia został przystosowany do komputerów z różnych kategorii sprzętowych, wykorzystywanych nie tylko w domach, ale również w firmach i biurach. Zamontować można go przy procesorach Intela, opartych między innymi na jądrach Prescott, Cedar Mill, Gallatin, Smithfield, Presier i Conroe, a także dysponujących gniazdem 775. Dzięki temu, zestaw sprawdzi się przy wybranych układach Intel Core 2, Xeon, Pentium 4 czy też Celeron D. Zapewni skuteczne utrzymanie temperatur na optymalnym poziomie.

Socket 1155

Zestaw może zostać podłączony do procesorów z gniazdem 1155. Do tej grupy należą między innymi układy z serii Intel Sandy Bridge oraz Ivy Bridge. Są to zarówno procesory Intel Core, jak i Intel Pentium oraz Xeon, wyróżniające się współczynnikiem TDP od 17 do nawet 95 W. Zestaw charakteryzuje się łatwym podłączeniem i sprawną pracą z użyciem wentylatora i radiatora. Dzięki jego wykonaniu, układy z gniazdem Socket 1155 pracują w sposób bardzo stabilny, niezależnie od generowanych obciążeń.

Socket 1156

Chłodzenie jest kompatybilne z wszystkimi procesorami Intela dysponującymi gniazdem 1156, inaczej nazywanym Socketem H. Korzystają z niego układy z serii Lynfield oraz Clarkdale – są to dwu i czterordzeniowe modele Intel Core, Celeron, Pentium oraz Xeon, a więc należące do wszystkich najważniejszych kategorii sprzętowych tego producenta. Zestaw bardzo dobrze radzi sobie w warunkach zwiększonego obciążenia, generowanego podczas obsługi szczególnie wymagających programów i narzędzi (np. serwerowych).

Socket 1150

Zestaw chłodzący dba o utrzymanie generowanych temperatur na względnie niskim poziomie niezależnie od obciążenia. Jest on kompatybilny z procesorami Intela, które dysponują gniazdem 1150. Do tej grupy należą układy z serii Haswell, Haswell-WS oraz Broadwell. Znaleźć można w nich między innymi procesory Intel Core z odblokowanym mnożnikiem, uniwersalne modele Intel Pentium oraz Celeron, a także procesory serwerowe z rodziny Intel Xeon. W każdym chłodzenie przypadku zapewni sprawne, bezawaryjne działanie.

Socket AM2

Układ chłodzenia może zostać zamontowany przy procesorach AMD, działających w oparciu o Socket AM2, który wyróżnia się konstrukcją typu PGA. Z tego gniazda korzystają układy z jądrem Windsor (m.in. AMD Athlon 64 FX-62 i X2), Orleans (m.in. AMD Athlon 64) oraz Manilla (m.in. AMD Sempron). Dzięki uniwersalnej budowie, zestaw sprawdzi się podczas chłodzenia zarówno urządzeń montowanych w komputerach domowych, jak i w konfiguracjach bardziej zaawansowanych, wykorzystywanych między innymi w biurach i placówkach edukacyjnych.

Socket AM3

Zestaw chłodzenia został przystosowany do procesorów montowanych w bardzo zróżnicowanych komputerach. Są one wykorzystywane między innymi przez użytkowników domowych, ale również biznesowych. Chłodzenie jest kompatybilne z wszystkimi układami CPU, które dysponują gniazdem typu AM3. Do tej grupy należą procesory AMD z serii Athlon II oraz Phenom II. Korzystają one z wielu rdzeni i różnych przedziałów częstotliwości taktowania. Ich współczynniki TDP przeważnie wynoszą od 45 do nawet 95 W.

Socket FM1

Konstrukcja zestawu chłodzenia gwarantuje jego kompatybilność z procesorami z gniazdem FM1, należącymi do serii AMD Llano. Znajdują się w niej układy dwu, trzy i czterordzeniowe – między innymi modele AMD Athlon II, Semprox X2, E2, A4, A6 oraz A8. Lista zgodnych urządzeń jest bardzo długa, dlatego tez chłodzenie może zostać wykorzystane w wielu zróżnicowanych komputerach, wykorzystywanych zarówno przez użytkowników domowych, jak i firmy. Zapewnia utrzymanie generowanych temperatur na względnie niskim poziomie.

Socket AM3+

Konstrukcja chłodzenia pozwala na jego montaż przy procesorach z serii AMD FX, wyróżniających się gniazdem AM3+. Do grupy tej należą układy dwu, trzy i czterordzeniowe, zróżnicowane pod względem częstotliwości taktowania, a także ilości pamięci podręcznej. Chłodzenie zapewnia utrzymanie optymalnych temperatur układów CPU w komputerach domowych, biurowych, a także wykorzystywanych w placówkach edukacyjnych. Jego wykonanie zapewnia skuteczne działanie niezależnie od poziomu generowanego obciążenia.

Socket FM2

Wykonanie układu chłodzenia pozwala na utrzymanie niskich temperatur niezależnie od aktualnie generowanego obciążenia. Jest on kompatybilny z procesorami opartymi na gnieździe FM2. W grupie tej znajdują się między innymi uniwersalne układy CPU AMD X4, A6 oraz A8. Zestaw sprawdzi się więc zarówno w komputerach domowych, jak i w konfiguracjach wykorzystywanych chociażby w biurach, a także pracowniach. Sposób przygotowania wentylatora oraz radiatora pozwala na stabilną pracę w każdych warunkach.

Wertykalny

Konstrukcja chłodzenia pozwala na jego zamontowanie w pozycji wertykalnej, czyli pionowej. Dzięki temu, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w obudowie i umożliwia łatwe zarządzanie pozostałymi podzespołami. Wszystko to idzie w parze z wydajnym, sprawnym działaniem, opierającym się na odprowadzaniu ciepłego powietrza, a także pracy wentylatora, który chłodzi procesor. Odbywa się to w sposób bardzo cichy. Wertykalny sposób montażu nie ogranicza możliwości rozbudowy komputera o nowe podzespoły.

1 wentylator

Zestaw został wyposażony w dużych rozmiarów wentylator, który pozwala na skuteczne obniżanie generowanych temperatur. Wykonanie łopatek i obudowy przekłada się na niezwykle efektywną pracę, niezależnie od generowanego obciążenia. Dzięki temu, wentylator dobrze sprawdzi się podczas chłodzenia urządzeń należących do różnych kategorii – nie tylko tych uniwersalnych, ale także wykorzystywanych do obsługi bardziej zaawansowanych operacji, na przykład w komputerach biznesowych czy też biurowych.

3 ciepłowody

Skuteczne odprowadzanie ciepła z podzespołu gwarantują 3 wysokiej jakości rurki grzewcze, które zostały wykonane ze specjalnie dopasowanych materiałów. Zastosowana konstrukcja chłodzenia zapewnia wysoką efektywność działania, także wówczas, gdy realizowane są szczególnie wymagające zadania, w trakcie których wykorzystywana jest pełna moc komputera. Dzięki temu, zestaw chłodzenia może zostać zamontowany w maszynach gamingowych, a także w komputerach do obsługi oprogramowania profesjonalnego.

Średnica 120 mm

Zestaw chłodzenia składa się z radiatora i wentylatora o średnicy wynoszącej 120 mm. Gwarantuje to bardzo wydajne odprowadzanie ciepłego powietrza, przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Wiatrak tej wielkości sprawdzi się w komputerach o wysokiej mocy obliczeniowej, wykorzystywanych między innymi do obsługi gier czy też programów profesjonalnych. Poza dużą średnicą, wentylator wyróżnia się wykonaniem ze specjalnie dobranych materiałów, charakteryzujących się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną.

Łożysko ślizgowe

Wentylator został wyposażony w nowoczesne łożyska ślizgowe, które wyróżniają się cichym działaniem, nawet podczas wykorzystania pełni mocy obrotowej. Ich żywotność wynosi kilkadziesiąt tysięcy godzin, dlatego też zapewnią stabilne, efektywne działanie przez długi czas. Łożyska zostały wykonane z dobrej jakości materiałów, co przekłada się nie tylko na ciche działanie, ale również wysoką efektywność pracy, gwarantująca uzyskanie pełnej skuteczności odprowadzania ciepła podczas obsługi programów.

Wtyczka zasilająca 4-pin

Zestaw chłodzenia wyróżnia się wysoką wydajnością działania, a także sporą prędkością obrotową. Wymaga on więc odpowiedniego zasilania, które zapewnia 4-pinowa wtyczka. Sposób jej wykonania gwarantuje wykorzystanie pełni mocy, przy zachowaniu wysokiej kultury pracy wentylatora i pełnej stabilności działania. Dzięki temu, sprzęt dobrze sprawdzi się w komputerach o wysokiej mocy obliczeniowej, wykorzystywanych między innymi do obsługi gier i szczególnie zaawansowanych programów profesjonalnych.

Żywotność 40000

Zamontowane łożysko, rurki cieplne, obudowa i wentylator przekładają się na żywotność systemu chłodzenia wynoszącą 40 tysięcy godzin. Pozwala to na wykorzystanie go w różnych warunkach i komputerach. Także tych wyróżniających się bardzo wydajnymi podzespołami, które pozwalają na obsługę najbardziej zaawansowanych programów. Długa żywotność została osiągnięta także poprzez użyte materiały konstrukcyjne, dobrze sprawdzające się w warunkach zwiększonej temperatury, a także sporego obciążenia.

Zestaw montażowy

Do urządzenia został dołączony zestaw montażowy, który zdecydowanie ułatwi podłączenie chłodzenia do płyty głównej. Gwarantuje również prawidłowe użycie wkrętów ora okablowania. Dzięki temu użytkownik zyskuje pewność, że zestaw chłodzenia będzie funkcjonował w sposób prawidłowy, a także wydajny. Za sprawą konstrukcji i sposobu wykonania chłodzenia, jego montaż okaże się bardzo prosty i szybki. Wszystko to sprawia, że urządzenie może zostać wykorzystane natychmiast po wyciągnięciu z pudełka.

Backplate

Wraz z zestawem chłodzenia oferowany jest backplate, czyli specjalne zabezpieczenie płyty głównej, której laminat może ulec wygięciu, zwłaszcza w przypadku montowania szczególnie ciężkiego chłodzenia. Dodatkowy zestaw zabezpiecza sprzęt przed taką ewentualnością. Montaż elementu jest prosty – wzmocnienie płyty przy jego pomocy może okazać się niezwykle pomocne, przełoży się także na wydłużenie żywotności sprzętu. Wszystko za sprawą wysokiej jakości wykonania produktu, a także odpowiednio dostosowanej konstrukcji.

Miedź

Podstawa chłodzenia została wykonana z miedzi, dzięki czemu wyróżnia się nie tylko wysoką wytrzymałością mechaniczną, ale również sprawnym przewodnictwem cieplnym. Z tego samego materiału przygotowano także ciepłowody. Tego typu konstrukcja zapewnia wysoką efektywność odprowadzania ciepła i chłodzenia podzespołu, także podczas pracy na najwyższym obciążeniu i wysokiej prędkości obrotowej. Zestaw gwarantuje utrzymanie generowanych temperatur na niskim poziomie, wszystko przy zachowaniu wysokiej kultury pracy.

Podstawa aluminium + miedź

Podstawa urządzenia została wykonana z aluminium i miedzi. Połączenie tych materiałów przekłada się na zwiększoną wydajność działania. Chłodzenie w sposób niezwykle skuteczny odprowadza ciepło generowanego na podzespole, a także prowadzi do utrzymania temperatur na względnie niskim poziomie. Podstawa wyróżnia się również wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wpływ czynników szkodliwych. W sposób bezpośredni przekłada się to na wydłużenie żywotności całego zestawu chłodzenia.

Finy z aluminium

Radiator znajdujący się w zestawie został wyposażony w finy (żeberka) wykonane z aluminium. Materiał ten gwarantuje skuteczne odprowadzanie ciepłego powietrza, powstałego podczas intensywnej pracy podzespołu. W ten właśnie sposób zwiększana jest efektywność procesu chłodzenia, co w znaczący sposób wpływa na możliwości komputera. Aluminiowe finy charakteryzują się także wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wpływ czynników szkodliwych. Dzięki temu żywotność chłodzenia zostaje wydłużona.

Themis to cooler CPU marki RAIJINTEK. Dedykowany do chłodzenia procesorów AMD i Intel składające się z jednego wentylatora oraz radiatora. Wentylator obraca się z prędkością 1000-1800obr/min. generując przy tym maksymalny hałas 27.86 dB. Radiator zbudowany jest w oparciu o trzy miedziane ciepłowody mające bezpośredni kontakt z procesorem i aluminiowe żeberka.


Specyfikacja

Sposób montażu
Wysokość [mm]
157
Szerokość [mm]
122
Głębokość [mm]
50
Waga [g]
448
Socket procesora
1150/1151/1155/1156/1200
1366
2011/2011-3
AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1
Brak danych
Materiał podstawy
Aluminium + Miedź
Ilość ciepłowodów
Średnica ciepłowodów
8 mm
Ilość wentylatorów
Średnica wentylatora
Maksymalny poziom hałasu
27.86 dBA
Żywotność

Opinie (156)

(156)
4.5/5
(156)
94% osób poleca
ten produkt
5
71%
4
23%
3
4%
2
1%
1
1%
Najbardziej pomocna opinia
Składałam ostatnio dwa podobne zestawy z podobną konfiguracją, więc mogłam sobie przetestować te chłodzenie i porównać do Noctui NH-U12S. Przy procesorze Intel Haswell Core i7-4770K ustawionym na 3.7 GHz i przeglądaniu internetu temperatury wyniosły tyle samo - 30 stopni, mimo że Noctua jest trzy razy droższa. Po podkręcaniu procesora na 4.2 GHz na Themisie temperatura osiągnęła 32 stopnie, a przy NH-U12S uwaga - też 32 stopnie. Dopiero po włączeniu Battlefield 4 i graniu przez ponad godzinę widać różnicę, ale i tak niewielką. Temperatura na Raijintek Themis wyniosła 67 stopni, a na Noctui 62 stopnie. Jak na model, który jest trzy razy tańszy, to ciężko narzekać. Co do głośności to Noctua jest rzeczywiście o wiele cichsza, ale różnicę słuchać tylko praktycznie przy otwartej obudowie położonej na biurku montażowym, a raczej u nikogo tak docelowo nie będzie sprzęt stał. Jak komputer stoi zamknięty pod biurkiem to nie słyszałam żadnej różnicy. Nawet poprosiłam męża, żeby dokładnie wybrał, który komputer chodzi ciszej i stwierdził po nasłuchu, że obydwa tak samo "szumią".
  • ZALETY:
  • + cichy wentylator
  • + dostajemy dużo za niską cenę
  • + szybki i intuicyjny montaż
  • + dobra wysokość pasuje do prawie każdej obudowy
  • WADY:
  • - przy tej cenie brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
wow, dzięki za tą opinię, jest naprawdę pomocna!
Zastosowałem Themis do chłodzenia lekko pdkręconego A8-3870K na plycie Asus FM1-A75 Pro. Procesor obciążyłem nie grami lecz testem OCCT 4.4.0. Z chłodzeniem boxowym temperatura ustalała się na 69,5C a z Themisem - na 47C. Różnica jest wyraźna.
Wydajniejsze chłodzenie stosujemy przy overclockingu i tu pojawił się problem. Naturalne w tej sytuacji są pamięci z radiatorami a Themis koliduje z trochę wyższymi modelami. W mojej sytuacji odgiąłem 3 / z prawie 100 / dolnych aluminiowych żeberek radiatora Themisa i delikatnie obciąłem nożykiem wentylator.
Całość świetnie działa i jest warta swoich pieniędzy - montaz i przeróbki trwały godzinę
Jerzy

Inspiracje (2)

Pytania i odpowiedzi (14)

Chciałbym wymienić wentylator Bo w zestawie jest za głośny Jaki będzie pasował do tego chłodzenia
każdy 120 mm

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Usługi
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (156)

Pytania i odpowiedzi (14)

Inspiracje (2)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Delock 61330, BitFenix Przedłużacz do wentylatorów 3-Pin 30cm - opływowy pomarańczowo czarny ( BFA-MSC-3F30OK-RP ), GamersWear CONSOLERO czarna (XL) ( 5116-XL ), Ariete elektryczna 2 filiżanki (1358black), Lider HDMI - HDMI 5m czarny, Whitenergy Sony VGP-BPS24, 11.1V, Li-Ion, 4400mAh (10162), Lindy LC/LC 50/125µm OM4 15m (46345), NoName Etui Smart Magnet do LG G6 H870 czarny (GSM027312), Transcend 32 GB M.2 2280 SATA III (TS32GMTS800S), Hertz Bieżnia elektryczna Vario 100 (11457), Himoto Karoseria Buggy 1:18 (28656), ADATA MicroSDXC Premier 128GB UHS-I Class 10 (AUSDX128GUICL10A1-RA1), Acer Predator Helios 300 (NH.Q3DEP.005) 16 GB RAM/ 512 GB M.2 PCIe/ 256 GB SSD/ Windows 10 Home PL , Asarto Taśma Asarto do Brother TZE621 | 1010/1280/2420/2700/9600 | BK/YL, AgfaPhoto Toner APTLC544X2YE / C544X2YG (Yellow), Dream Machines G1060-17PL49 16 GB RAM/ 240 GB M.2 PCIe/ 256 GB SSD/ Windows 10 Home PL , GSM City CASE ETUI AUTOFOCUS FLASH SAMSUNG GALAXY S9 ZŁOTE