Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Nadchodzą słuchawki HyperX Cloud Buds!

Do sprzedaży trafiły bezprzewodowe słuchawki HyperX Cloud Buds. Na co mogą liczyć klienci?

Firma HyperX, po przygotowaniu ciepło przyjętych słuchawek Cloud Earbuds, postanowiła wypuścić na rynek wersję bezprzewodową, działająca w oparciu o technologię Bluetooth. Nadal mają to być lekkie słuchawki dokanałowe, dobrze sprawdzające się zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i podczas podróży. Producent w zapowiedziach wskazuje na wysokiej jakości dźwięk Premium HyperX, a także dostęp do funkcji dodatkowych, które mają ułatwić korzystanie z urządzeń mobilnych.

 

Model Blutooth HyperX Cloud Buds kierowany jest do graczy mobilnych, osób aktywnych, a także do wszystkich chcących skorzystać z dostępu do ulubionych multimediów podczas podróży. Słuchawki są wyposażone we wbudowany mikrofon oraz przycisk wielofunkcyjny, pozwalający nie tylko na sterowanie odtwarzaczem muzyki, ale również na odbieranie połączeń przychodzących i aktywacje asystenta głosowego. W zestawie klienci znajdą pokrowiec podróżny oraz trzy wkładki o różnych rozmiarach, które można dopasować do kształtu i wielkości uszu.

 

Słuchawki HyperX Cloud Buds pojawią się na rynku w jednej wersji kolorystycznej, tej samej, co w przypadku modelu przewodowego. Kabel oraz obudowa zostały więc przygotowane w kolorze czerwonym. Elementy sterujące i nakładki do uszu są natomiast czarne.

 

HyperX Cloud Buds – funkcje, parametry techniczne

 

Rozpoczęcie sprzedaży słuchawek odbędzie się w tym samym dniu, co premiera, czyli 26 października 2020 roku. Przejście na technologię Bluetooth ma uwolnić użytkowników od ograniczających ruchy kabli, co okaże się szczególnie przydatne w trakcie podróży, jak również podczas uprawiania rozmaitych sportów. Czym jeszcze wyróżniają się nowe słuchawki HyperX Cloud Buds? Poniżej przedstawiamy ich najważniejsze parametry oraz funkcje.

  • Bateria – zgodnie z zapewnieniami producenta, ma ona pozwolić na korzystanie ze słuchawek przez 10 godzin na jednym ładowaniu. Wynik ten został uzyskany przy głośności ustawionej na 50%, dlatego w praktyce będzie on zależne od sposobu eksploatacji urządzenia.
  • Parametry dźwięku – model Cloud Buds zapewni standardowe pasmo przenoszenia w zakresie od 20 Hz do 20 kHz, impedancję na poziomie 65,2 omów oraz całkowite zniekształcenia harmoniczne mniejsze lub równe 2% przy 200-3 kHz.
  • Zasięg transmisji bezprzewodowej – wyniesie do 10 metrów, choć trzeba pamiętać, że wiele zależy od ewentualnych przeszkód fizycznych (np. mebli i ścian), jakie znajdą się między słuchawkami a sparowanym urządzeniem.
  • Funkcje i technologie – poza transmisją Bluetooth, wymienić należy dźwięk Premium HyperX (przetworniki 14 mm), regulację dźwięku i mikrofonu na przewodzie oraz technologię Qualcomm aptX HD Audio.
  • Wyposażenie – w opakowaniu znajdą się trzy wkładki o różnych rozmiarach oraz pokrowiec podróżny. W słuchawkach zamontowany został elektretowy mikrofon pojemnościowy. Długość fabrycznego przewodu do ładowania USB-C do USB-A wynosi 0,2 m.

 

Producent wyznaczył cenę słuchawek na poziomie 269 złotych. Bezprzewodowy model HyperX Cloud Buds zainteresuje głównie osoby aktywne fizycznie, jak również graczy mobilnych i wszystkich tych, którzy chcą słuchać muzyki lub oglądać filmy w podróży. Czy stosunek jakości do ceny w tym przypadku będzie odpowiedni? O tym przekonamy się zapewne już niedługo, po pierwszych testach i recenzjach.

 

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:34
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.