Zaparzaczki do herbaty i kawy (11)

Zaparzaczki do herbaty i kawy

(11)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów,Al KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Cen, Al Jerozolimske56C
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Tescoma Sitko do zaparzania herbaty z wieczkiem (646668.00)
Rekomendacja eksperta
Idealny produkt do zaparzania herbaty, bardzo praktyczny ze względu na wieczko, którego po zaparzeniu można użyć jako podstawki pod sitko.

Tescoma Sitko do zaparzania herbaty z wieczkiem (646668.00)

ID produktu: 938059
CECHY PRODUKTU
Kolor: Czarny
Pokaż więcej
 Tescoma  Zaparzacz do herbaty PRESTO
 Tescoma  Zaparzacz do herbaty z miseczką PRESTO
 BANQUET Dzbanek do kawy 1L (4869937)
 Koziol Zaparzaczka do herbaty RUDOLF czerwona
 BANQUET Dzbanek na kawę 1L (4869913)

BANQUET Dzbanek na kawę 1L (4869913)

ID produktu: 5032846
CECHY PRODUKTU
Kolor: Wielokolorowy
Pokaż więcej
-12%
43,97 zł
39,08 zł
 Russell Hobbs Serwis do herbaty
 Tescoma  Ekspres do kawy MONTE CARLO, 6 filiżanek
 Ariete Urządzenie do parzenia kawy i herbaty Ariete 1344 (8003705114838)
Prawidłowe przygotowanie kawy lub herbaty wymaga wbrew pozorom sporo zachodu. Powoli jednak odchodzimy od parzenia kawy „po polsku” i picia „herbat” w torebkach, a pomagają nam w tym różnego rodzaju zaparzacze. Najlepszym sposobem na przygotowanie domowego espresso, jeśli nie ma się dostępu do ciśnieniowego ekspresu, jest albo kawiarka, albo tłokowy zaparzacz do kawy. Kawiarka to dwuczęściowy dzbanek wykonany ze stali lub aluminium, w którym gotująca się woda porywa ze sobą smak i aromat kawy, a następnie zbiera się w górnym zbiorniku, natomiast zaparzacz tłokowy dodaje do tego element ciśnienia, który wydobywa głębię smaku z każdego ziarna. To, jak działa zaparzacz do kawy, zależne jest zawsze od jego konstrukcji – zaparzacz do kawy elektryczny może w sobie łączyć cechy znane z kilku różnych akcesoriów, ale i tak wiele osób, przynajmniej częściowo ze względu na cenę, zostaje przy zaparzaczach ręcznych.

W przypadku herbaty wygląda to trochę inaczej. Dominują zaparzacze w postaci „sitek”, w których umieszcza się liście. Mogą to być proste siteczka albo bardziej finezyjne zaparzacze umieszczane w kubku lub filiżance: zaparzacz do herbaty silikonowy, albo stalowy. Typowym rozwiązaniem jest też zaparzacz do herbaty dzbanek. W jego wnętrzu umieszcza się pojemnik na liście, przez który, dzięki otworom, przepływa woda, wypłukując cały smak. Wzory zaparzaczy do herbaty też są zróżnicowane – dzbanki są gładkie lub malowane, a zaparzacze silikonowe przyjmują najróżniejsze kształty. Można spytać ludzi, jaki polecają zaparzacz do kawy, a jaki do herbaty, ale zawsze najlepiej będzie sprawdzić wszystkie możliwości samodzielnie. Niektórzy nie znoszą silikonowych, twierdząc, że zostawiają one cierpki posmak, inni odrzucają również stalowe zaparzacze, upierając się przy ceramicznych dzbankach. Każdy ma swoje upodobania, a wybór zaparzacza zależy w różnej mierze od nich i od gatunku zaparzanego napoju, bo i to może mieć wpływ na przydatność określonych typów zaparzaczek.