Okapy wyspowe Amica (3)

Okapy wyspowe Amica

(3)
Producenci:
Amica
AKTYWNE FILTRY
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Okap wyspowy Amica OWS-952T

Okap wyspowy Amica OWS-952T

ID produktu: 354446
CECHY PRODUKTU
Kolor: Inox
Sterowanie: Sensorowe
Szerokość [cm]: 90
Wydajność maksymalna [m3/h]: 800
Pokaż więcej
2 260,98 zł
Darmowa dostawa.
Okap wyspowy Amica OWC 952G

Okap wyspowy Amica OWC 952G

ID produktu: 537585
CECHY PRODUKTU
Kolor: Inox
Sterowanie: Sensorowe
Szerokość [cm]: 90
Wydajność maksymalna [m3/h]: 800
Pokaż więcej
1 999 zł
Darmowa dostawa.
Okap wyspowy Amica OWS 451 O

Okap wyspowy Amica OWS 451 O

ID produktu: 578857
CECHY PRODUKTU
Kolor: Inox
Sterowanie: Elektroniczne,Sensorowe
Szerokość [cm]: 40
Wydajność maksymalna [m3/h]: 755
Pokaż więcej
2 198,01 zł
Darmowa dostawa.

Jaki okap wyspowy wybrać?

Okapy kuchenne wyspowe pod wieloma względami przypominają bardziej popularne urządzenia kominowe. Ich działanie również obywa się według podobnych założeń. Na czym więc polega różnica? Otóż sekret tkwi w sposobie montażu, a konkretniej w lokalizacji urządzenia. Tradycyjny model kominowy zostaje na ogół przymocowany do jednej ze ścian. Tymczasem okap wyspowy wiszący jest instalowany bezpośrednio na suficie. Taka lokalizacja w połączeniu z dużymi gabarytami urządzenia sprawia, że pracuje ono bardzo wydajnie. To właśnie wydajność jest jednym z najważniejszych czynników, które trzeba mieć na uwadze podczas zakupu okapu. Jak należy rozumieć ten wskaźnik? Dobry pochłaniacz wyspowy ma wydajność maksymalną na poziomie 650-850 metrów sześciennych na godzinę (m3/h). W przypadku tańszych urządzeń opisana wartość wyniesie około 450-600 m3/h.

Jak działa okap wyspowy?

Oczywiście podstawowym zadaniem okapów kuchennych jest pochłanianie dymu oraz intensywnych zapachów. Wyciąg wyspowy używa w tym celu specjalnego filtra odtłuszczającego, który skutecznie absorbuje różnorodne zanieczyszczenia. Jednakże działanie okapu nie polega tylko na oczyszczaniu powietrza. Jego funkcją poboczną jest także dodatkowe oświetlanie kuchni. Dlatego wyciąg kuchenny wyspowy powinien charakteryzować się wysoką mocą oświetlenia. Tutaj trzeba jednak podkreślić, że ta moc zależy także od ilości punktów świetlnych. Najczęściej okapy wyspowe mają cztery takie punkty, choć zdarzają się także modele z dwoma żarówkami. Należy również pamiętać o tym, aby sprawdzić maksymalny poziom hałasu generowanego podczas pracy. Głośne działanie urządzenia może być bowiem czynnikiem, który znacząco obniży komfort wszystkich jego użytkowników. Dlatego z reguły warto unikać okapów wyspowych mających zbyt wysoki poziom hałasu.

Okap wyspowy – rodzaje sterowania

Sterowanie okapami wyspowymi może odbywać się na kilka sposobów. Producenci w tym aspekcie stosują dość oczywistą zależność. Polega ona na tym, że nowsze i zarazem wygodniejsze technologie są na ogół wdrażane tylko do droższych urządzeń. Toteż sterowanie sensorowe oraz sterowanie elektroniczne pojawia się głównie w bardziej rozbudowanych modelach. Z kolei do konfigurowania tańszych okapów wykorzystywane są prostsze rozwiązania. Już nie tak nowoczesną, ale wciąż dobrą alternatywą jest sterowanie zdalne za pomocą pilota. Najbardziej podstawowym sposobem pozostaje sterowanie elektromechaniczne lub sterowanie mechaniczne.