Udostępnij
Skomentuj

Jak wyczyścić przezroczyste etui na telefon?

Jak wyczyścić przezroczyste etui na telefon? Jak to zrobić szybko i skutecznie? Przekonaj się, jakie to łatwe!

Smartfon to w dzisiejszych czasach urządzenie, bez którego trudno się obyć. Zabiera się je ze sobą wszędzie – do pracy, na wyjazd, na imprezę, na wyjście do kawiarni ze znajomymi. Niezwykle ważne jest więc, aby chronić go przed zarysowaniami oraz uszkodzeniami, na które narażony jest praktycznie cały czas. Wraz z wejściem na rynek delikatniejszych urządzeń pojawiły się też na szczęście etui. Ich zadaniem jest ochrona telefonu, nawet w przypadku upuszczenia go na twardą powierzchnię. Jednym z popularniejszych rodzajów jest etui silikonowe. Z czasem użytkowania zabezpieczenie to ulega jednak zabrudzeniu, w związku z czym nasuwa się pytanie, jak wyczyścić przezroczyste etui na telefon? W końcu zżółknięte etui nie prezentuje się najlepiej. Porady na ten problem znajdziesz w naszym artykule!

Jak wyczyścić przezroczyste etui silikonowe?

Ze względu na przystępną cenę, etui silikonowe jest chętnie kupowane przez użytkowników smartfonów. W przeciwieństwie do na przykład plastiku silikon nie pęknie przy zderzeniu z twardą powierzchnią taką jak chodnik, czy podłoga. Wiele osób wybiera etui na telefon ze wzorem, jednak popularne są też warianty przezroczyste. Design smartfonów jest teraz elegancki i stylowy; transparentny case na telefon nie będzie go zasłaniać i wygląda neutralnie. Jednak ponieważ smartfon zabierany jest wszędzie, etui naturalnie będzie się brudzić. Jak wyczyścić przezroczyste etui na telefon?

Kurz, pył oraz wszelkie inne zabrudzenia tego typu bez problemu wyczyścisz gąbką przy pomocy wody i mydła lub mokrą ściereczką. W przypadku drugiej opcji pamiętaj, aby ścierka była miękka i niepyląca. Nawilżane chusteczki do mycia okularów i monitorów także się sprawdzą. W przypadku plam możesz też użyć niewielkiej ilości alkoholu izopropylowego. Nie stosuj płynu do mycia szyb, rozpuszczalnika czy amoniaku. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu etui na telefon, gdyż wtedy brud nie ma szansy osiąść na powierzchni na stałe.

Jak wyczyścić zżółknięte przezroczyste etui?

Silikonowe przezroczyste etui ma jedną poważną wadę – po pewnym czasie zaczyna żółknąć. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, przede wszystkim ciągłym kontaktem z zanieczyszczonymi powierzchniami, dłońmi oraz powietrzem. Nie myjesz przecież stołu, biurka czy szafki za każdym razem, gdy kładziesz na nich swój telefon. Etui zbiera niestety drobne zanieczyszczenia znajdujące się na nich i jego żywotność się zmniejsza. Nie bez znaczenia jest również oddziaływanie promieni słonecznych.

Wiesz już, jak wyczyścić przezroczyste etui, gdy nie ma ono charakterystycznych, żółtych odbarwień – jednak jak wyczyścić pożółkłe przezroczyste etui? Niektórzy polecają wybielacz, jednak może on negatywnie wpłynąć na silikon oraz uszkodzić nadruk i kolor Twojego etui, jeśli znajdują się na nim takie dodatki. Soda oczyszczona rozpuszczona w wodzie to domowy sposób, który jest polecany przez użytkowników. Nie przywróci on może Twojemu etui pierwotnego wyglądu, dobrze radzi sobie z bardziej uporczywymi zabrudzeniami. Wystarczy stworzyć gęstą papkę, pokryć nią powierzchnię etui i delikatnie wmasować. Należy jednak spłukać substancję, zanim zdąży wyschnąć.

Uwaga!

Nawet jeśli jest regularnie czyszczony, silikon na telefon ostatecznie straci swój stylowy wygląd, zwłaszcza jeśli jest przezroczysty. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem jego wymiana lub zakup etui w kolorze. Jeśli posiadasz telefon marki Apple, bez problemu znajdziesz etui iPhone 11, czy etui silikonowe iPhone 8 w przeróżnych kolorach. Ich zaletą jest też rozmiar – niemalże nie zmieniają wymiarów telefonu i przylegają ściśle do wszystkich przycisków oraz krawędzi.

Czym wyczyścić przezroczyste etui na telefon?

Silikonowe etui na telefon jest bardziej popularne niż plastikowe, ponieważ lepiej chroni telefon. Jego wyczyszczenie stanowi jednak większy problem. Jedną z metod polecanych przez użytkowników silikonowych obudów jest wspomniana wyżej soda oczyszczona rozpuszczona w wodzie i naniesiona na powierzchnię etui w formie gęstej papki. Łatwiejsze do usunięcia zabrudzenia można po prostu zmyć pod bieżącą wodą lub za pomocą gąbki z niewielką ilością mydła. Musi być ona miękka, by nie porysować powierzchni.

Jak wyczyścić przezroczyste etui? Nada się do tego też ściereczka, jednak nie każda. Przyczepność silikonu sprawia, że włókna zwykłych ścierek mogą do niego przywierać. Szmatki stworzone z mikrofibry, na przykład te do wycierania okularów, świetnie się tutaj sprawdzą. Gumowe etui na telefon możesz także potraktować nawilżonymi chusteczkami przeznaczonymi do wycierania ekranów. Polecaną metodą jest też zmywacz do paznokci bez acetonu, jednak tylko w przypadku etui, które nie mają nadruku. W przeciwnym wypadku wzorek, który wybrałeś, zostanie zmazany.

Jak wybielić przezroczyste etui silikonowe?

Jedną z bardziej inwazyjnych metod czyszczenia silikonowego etui jest zamoczenie go w alkoholu izopropylowym. Należy jednak bardzo uważać i nie stosować substancji w stanie skondensowanym. Wystarczy, że dodasz parę kropli alkoholu izopropylowego do miseczki z ciepłą wodą, a następnie zamoczysz w takim roztworze ściereczkę lub miękką gąbkę i delikatnie przemyjesz etui. Zabieg ten usunie większość zanieczyszczeń, a także nieco wybieli materiał oraz zakonserwuje go.

Na białe etui, które naturalnie brudzi się najszybciej, działa spray do czyszczenia kurzu. Po naniesieniu grubej warstwy na etui i odczekaniu około minuty należy zetrzeć substancję i cieszyć się odnowioną bielą. W przypadku oryginalnych etui producenci oferują wskazówki co do ich czyszczenia. Na przykład przezroczyste etui iPhone X silikonowe lub etui iPhone 7 silikonowe należy czyścić tylko i wyłącznie niepylącą ściereczką oraz unikać środków chemii gospodarczej, a także preparatów do mycia szyb, aerozoli, rozpuszczalników, czy amoniaku.

Czy przezroczyste etui jest praktyczne?

Ranking etui na telefon zmienia się oczywiście wraz z wychodzącymi na rynek nowościami, jednak silikonowe pokrowce zajmują co najmniej kilka pierwszych miejsc. Obudowy wykonane ze szkła hartowanego nie brudzą się aż tak, jak silikon, jednak trzeba się z nimi obchodzić o wiele ostrożniej. Są też sztywne, przez co założenie ich na telefon może okazać się wyzwaniem. Plastik ma tę samą wadę, a w dodatku może pęknąć, gdy telefon spadnie na twardą powierzchnię. Wodoszczelne etui utrudnia często skuteczne korzystanie z ekranu dotykowego.

Mimo że obudowy wykonane z poliwęglanu bardzo dobrze chronią telefon przed uszkodzeniami, nie są one tak popularne, jak etui silikonowe. Producenci telefonów mają w swojej ofercie etui skórzane, plastikowe, poliwęglanowe, szklane oraz materiałowe, ale to silikon zdaje się najchętniej kupowanym rodzajem. Według rankingów internetowych etui silikonowe iPhone 11 to często wybierany produkt wysokiej jakości. Popularne jest też etui na telefon Samsung, które można znaleźć w wersji Breath Case odprowadzającej ciepło smartfona.

Wraz z rozwojem technologii wykorzystywanej przy produkcji telefonów, powstają także coraz to nowsze rozwiązania, zapewniające im ochronę od uszkodzeń, zanieczyszczeń, a nawet przegrzania. Modeli telefonów jest wiele, a na każdy znajdziesz obudowę wykonaną z przeróżnych materiałów. Możesz też postawić na funkcjonalne etui silikonowe, czyli najpopularniejsze wśród użytkowników smartfonów. Sprawi ono, że Twój telefon będzie wyglądać stylowo i nie jest tak trudne do wyczyszczenia, jak mogłoby się wydawać.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak wyczyścić przezroczyste etui na telefon. A może masz jeszcze jakieś pomysły? Czy znasz sposób, o którym nie wspomnieliśmy? Koniecznie daj nam znać w sekcji komentarzy!

Udostępnij
3,9
8 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:00
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.